Najlepsze seriale na Netflix – TOP 11


                    Najlepsze seriale na Netflix – TOP 11
20Sie

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform do oglądania filmów i seriali. Ich własne produkcje, szczególnie serialowe, są naprawdę warto obejrzenia. Niektóre z nich znajdują się w czołówce najlepszych seriali. Poznaj listę 10 najlepszych produkcji Netflixa.

Dom z papieru

Serial opowiada o ośmiu osobach, którzy napadają na hiszpańską mennicę. Całą akcją z zewnątrz kieruje piekielnie inteligentny złodziej, który manipuluje policją, by zrealizować swój plan. Serial pokazuje również relacje, które zaczynają się tworzyć między zakładnikami a złodziejami. Jest to jedna z najciekawszych produkcji Netflixa, która wciąga od pierwszych minut seansu, a w bohaterach nie sposób się nie zakochać.

Narcos

Narcos odbił się szerokim echem na świecie. Serial opowiada o życiu Pablo Escobara, narkotykowego bossa, którego działalność doprowadziła do ruiny gospodarkę Kolumbii. Serial ma wyjątkowy klimat, za którym na pewno zatęsknicie. Wiarygodności całej historii dodają świetne wstawki z archiwalnych nagrań.

Ogrange Is The New Black

Serial opowiada o więzieniu dla kobiet. Historia zaczyna się w momencie, kiedy jedna z bohaterek, w ogóle nie posiadająca osobowości przestępczej, trafia do więzienia. Serial skupia się na kobietach i ich problemach. Oglądając ten serial będziesz śmiać się i płakać na przemian. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych seriali, poruszający tematy tabu.

House of Cards

Największą sławę Netflixowi bez wątpienia przyniósł House of Cards. Serial opowiada o politycznym życiu, którego nie widzimy na co dzień. Główną rolę odgrywa Kevin Spacey, który robi świetną robotę.

Marvel’s Jessica Jones

Jessica Jones jest jedną z ciekawszych postaci Marvela. Prawdopodobnie dzięki Netflixowej produkcji. Jessica jednak nie jest typową super bohaterką. Pali, pije, przeklina i prowadzi dość destrukcyjny styl życia, co tylko dodaje serialowi niepowtarzalnego klimatu.

Sense 8

Sense 8 to kolejna wyjątkowa perełka, którą trzeba zobaczyć. Pomysł na serial jest świetny, a jego zrealizowanie genialne (co nie zdarza się często). Serial opowiada o grupie osób z zupełnie odległych miejsc na świecie, którzy są ze sobą połączeni mentalnie i emocjonalnie. Wspólnie próbują dowiedzieć się, skąd takie połączenie, a jednocześnie muszą uciekać przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać ich jako króliki doświadczalne.

13 powodów

Ten serial powinien obejrzeć każdy. Szczególne nastolatkowie. Fabuła rozgrywa się w szkole, wśród nastolatków. Bohaterka serialu popełnia samobójstwo, ale pozostawia po siebie 13 kaset z nagraniami. Każde z nagrań to jednocześnie jedna osoba i jeden z powodów, przez które dziewczyna odebrała sobie życia. Kasety trafiają do osób, które są na nagraniu i zaczyna się akcja.

Atypowy

Kolejny raz Netflix udowodnił, że nie boi się poruszać tematów tabu. Serial Atypowy opowiada o chłopaku chorym na autyzm. Chłopak jest sympatyczny, chodzi do szkoły i szuka dziewczyny. Jego perypetie są ciekawe, śmieszne i wzruszające – cała paleta emocji.

The End of the Fucking World

Niezwykle oryginalny i klimatyczny serial. Nastolatek, który podejrzewa się o to, że jest psychopatą napotyka na swojej drodze zbuntowaną nastolatkę. Razem postanawiają uciec z domu. Po drodze mają jednak kilka przygód, które niszczą ich plan.

The Crown

The Crown to najdroższy dotąd serial Netflixa. Przedstawia on wspaniałą historię Królowej Elżbiety II. Produkcja jest niezwykle wciągająca i oddająca brytyjski klimat. Świetne zwroty akcji, intrygi i pewna aktualność tej historii sprawia, że trudno nie włączyć kolejnego odcinka.

Better Call Soul

Każdy, kto oglądał świetny Breaking Bad na pewno kojarzy postać prawnika Saula Goodmana. Serial opowiada o początkach kariery Soula, jego problemach rodzinnych i zawodowych. Warto obejrzeć ten serial nawet jeśli nie oglądaliście wcześniej Breaking Bad.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja