Mrówki legionistki zbudowały most i zaatakowały gniazdo os! [VIDEO]

Mrówki legionistki zbudowały most i zaatakowały gniazdo os! [VIDEO]
15Sie

Mrówki są wszechobecne, dlatego zazwyczaj nie zwracamy na nie większej uwagi. Raz na jakiś czas zauważymy, że mrówka coś niesie, albo zdobycz, albo swojego brata lub siostrę. Są to bardzo pracowite i zazwyczaj niegroźne stworzenia. Właśnie, zazwyczaj. Okazuje się, że istnieją takie gatunku mrówek, na które nie chcielibyśmy się natknąć.

Zdjęcie Mrówki legionistki zbudowały most i zaatakowały gniazdo os! [VIDEO] #1

Mrówki legionistki, bo o nich mowa, mają inny niż większość mrówek styl życia. Praktycznie nie budują sobie gniazd, ponieważ muszą być w ciągłym ruchu. Mają bowiem bardzo wysokie zapotrzebowanie na pokarm, którego nie zdobyłyby spędzając większość czasu w jednym miejscu.

Zdjęcie Mrówki legionistki zbudowały most i zaatakowały gniazdo os! [VIDEO] #2

Mrówki legionistki są bardzo agresywne i zorganizowane. Ich cykl aktywności trwa 36 dni. Po 16 dniach wędrówki i plądrowania wszystkiego na swojej drodze, królowa zatrzymuje się, aby złożyć 3-4 miliony nowych jaj. Następnie nachodzi ją potrzebna zdobycia pożywienia, dlatego mrówki zaczynają tworzyć nawet 10 metrowy sznur. Są wtedy w stanie zaatakować nawet sporego, jadowitego pająka, lub ptaka. Zazwyczaj wygrywają każdą bitwę.

Zdjęcie Mrówki legionistki zbudowały most i zaatakowały gniazdo os! [VIDEO] #3

Przykład ich zorganizowanego działania możemy zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Francisco Boni na Twitterze. Mrówki legionistki postanowiły zaatakować gniazdo os. Stworzyły więc imponujący most z własnych ciał i bez wahania podjęły walkę.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja