Jak często czyścisz wnętrze spłuczki? Lepiej tam zajrzyj i wykorzystaj te triki

Agnieszka

Dom

11.05.2018 12:29

Jak często czyścisz wnętrze spłuczki? Lepiej tam zajrzyj i wykorzystaj te triki

Wnętrze spłuczki to takie miejsce, do którego nie zaglądamy zbyt często. Jest to błąd ponieważ brud, który gromadzi się tam przez miesiące, a nawet lata zanieczyszcza naszą toaletę i wywołuje w niej osad. To z kolei powoduje, że jest ona nieustannie brudna, pomimo częstego czyszczenia.

Poznaj proste sposoby na wyczyszczenie pojemnika na wodę.

Zdjęcie Jak często czyścisz wnętrze spłuczki? Lepiej tam zajrzyj i wykorzystaj te triki #1

#Kwasek cytrynowy

Składniki:

-2 litry wrzącej wody

-200 g kwasku cytrynowego

Wymieszaj oba składniki. Odczekaj ok. 10 minut, aż roztwór trochę ostygnie i wlej go do wnętrza spłuczki – pamiętaj, aby wcześniej ja opróżnić spłukując wodę. Pozostaw mieszankę w spłuczce na ok. pół godziny, aby miała ona szansę dokładnie rozpuścić kamień i inne zanieczyszczenia. Jeśli woda nie sięga do odpowiedniej wysokości, ubierz rękawiczki gumowe, zanurz w mieszance szmatkę i wyczyść trudno dostępne miejsca. Po tym czasie spłucz wodę i wyszoruj wnętrze spłuczki gąbką.

Zdjęcie Jak często czyścisz wnętrze spłuczki? Lepiej tam zajrzyj i wykorzystaj te triki #2

#Ocet biały

Jednym z najskuteczniejszych środków czyszczących jest również ocet jabłkowy i biały. W tym przypadku lepiej sprawdzi się ten drugi.

Składniki:

-1l octu białego

-1l ciepłej wody

Wlej mieszankę do pustej spłuczki i pozostaw na 2-3 godziny. Po tym czasie spłucz wodę dokładnie wyszoruj wnętrze spłuczki gąbką.

#Jak często myć wnętrze spłuczki?

W zależności od ilości domowników i naszych indywidualnych potrzeb powinniśmy myć wnętrze spłuczki nie rzadziej niż co 3 miesiące.