Babcine triki zdrowotne, które pomimo upływu lat wciąż są niezastąpione!

Babcine triki zdrowotne, które pomimo upływu lat wciąż są niezastąpione!
18Kwi

W Internecie krążą dzisiaj tysiące trików dotyczących każdej dziedziny życia. Wiele z nich jednak nie ma nic wspólnego ze skutecznością. Istnieją natomiast triki, które wymyślały i wykorzystywały nasze babcie – nie da się im odebrać funkcjonalności i skuteczności.

Oto stare triki zdrowotne, które wciąż się sprawdzają

#Miód na ból gardła

Zdjęcie Babcine triki zdrowotne, które pomimo upływu lat wciąż są niezastąpione! #1

Miód doskonale nawilża gardło, dlatego odczuwamy mniejszy ból. Działa również antybakteryjnie, dzięki czemu przyspiesza zwalczanie infekcji w jamie ustnej i gardle. Połączenie miodu z mlekiem i czosnkiem natomiast leczy kaszel oraz wspiera organizm w walce z wirusami.

#Przykładanie kostki lodu do karku

Przyłożenie kostki lodu do karku zmniejsza ból głowy, migreny i napięcie mięśni. Dzieje się tak dlatego, że zimno działa na nerwy znajdujące się na karku.

#Kąpiele stóp w sodzie i occie

Soda i ocet doskonale nadają się do pielęgnacji stóp. Zwalczają opuchliznę, zmęczenie stóp, przyspieszają gojenie się odcisków oraz hamują rozwój grzybicy.

#Czosnek na brodawki i kłykciny

Zdjęcie Babcine triki zdrowotne, które pomimo upływu lat wciąż są niezastąpione! #2

Czosnek doskonale nadaje się do domowego usuwania nieestetycznych brodawek i kłykcin. Czosnek należy pokroić na plasterki i zalać wrzątkiem. Po kilku minutach trzeba zamoczyć wacik w wodzie z czosnkiem i przyłożyć do brodawki. Cały zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie, aż brodawka zniknie.

#Ocet i alkohol na infekcje ucha

Wymieszaj łyżeczkę białego octu z łyżeczką np. wódki. Umieść kroplę mieszanki w uchu i odczekaj kilka minut. Poczujesz w uchu ciepło. Następnie, aby kropla mieszanki wyleciała z ucha przechyl głowę na bok.

#Ogórek na wybielenie zębów

Zdjęcie Babcine triki zdrowotne, które pomimo upływu lat wciąż są niezastąpione! #3

Świeże ogórki mają doskonały wpływ na zdrowie, ale niewiele osób wie, że również na zęby. Żując ogórki przyczyniamy się do wybielenia, usunięcia kamienia i wzmocnienia zębów.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja