Wszyscy są dzisiaj zabiegani i mało uwagi poświęcają swojemu organizmowi. Przez to wiele chorób diagnozowanych jest zbyt późno. Ciało sygnały, które często ignorujemy lub nie potrafimy ich zinterpretować. Tak jest również w przypadku nerek, a konkretniej kamieni nerkowych.
Kamienie nerkowe tworzą się na skutek gromadzenia się w nerkach nadmiaru soli mineralnych i toksyn. Ich odpowiednio szybkie zdiagnozowanie uchroni nas przed bólem i nieprzyjemnym zabiegiem.
Jakie są objawy kamieni nerkowych?
#Ból w plecach
Nerki umiejscowione są takim miejscu, którego ból zazwyczaj mylony jest bólem mięśni pleców. Ból nerki występuje zazwyczaj po lewej lub prawej stronie pleców tuż pod żebrami.
#Trudności w oddawaniu moczu
Częste oddawanie moczu lub ból podczas oddawania moczu powinien nas od razu zaniepokoić. Może to być objawem kamieni nerkowych lub innych chorób związanych z układem moczowym i nerkami.
#Nudności i wymioty
Osoby, które mają już kamień dużych rozmiarów często skarżą się na nudności i wymioty. Dzieje się tak dlatego, że nerki nie są w stanie filtrować i wydalać toksyn, które gromadzą się w ciele.
#Krew w moczu
Bez względu na wszystko, objaw ten powinien być natychmiast zgłoszony lekarzowi. Krew w moczu praktycznie zawsze wskazuje na jakieś nieprawidłowości – mniej lub bardziej groźne.
#Bardzo nieprzyjemny zapach moczu
Niewydalone toksyny sprawiają, że mocz zaczyna mieć bardziej nieprzyjemny i intensywny zapach niż zazwyczaj. Powinien on nas zaniepokoić i skłonić do obserwowania organizmu lub wizyty u lekarza.
#Ból podczas siedzenia
Osoby posiadające kamienie nerkowe mają również trudności z siedzeniem. Podczas siadania kamienie przesuwają się i powodują ból w podbrzuszu, który mija zaraz po wstaniu.
#Gorączka
Obecność kamieni nerkowych ułatwia rozwój infekcji. Organizm reaguje na nie gorączką. Zazwyczaj temperatura nie jest bardzo wysoka, jednak stopniowo wzrasta przez długi okres czasu.