Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy

Agnieszka
Zdrowie
06.03.2018 16:08
Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy

Wszyscy są dzisiaj zabiegani i mało uwagi poświęcają swojemu organizmowi. Przez to wiele chorób diagnozowanych jest zbyt późno. Ciało sygnały, które często ignorujemy lub nie potrafimy ich zinterpretować. Tak jest również w przypadku nerek, a konkretniej kamieni nerkowych.

Kamienie nerkowe tworzą się na skutek gromadzenia się w nerkach nadmiaru soli mineralnych i toksyn. Ich odpowiednio szybkie zdiagnozowanie uchroni nas przed bólem i nieprzyjemnym zabiegiem.

Jakie są objawy kamieni nerkowych?

#Ból w plecach

Nerki umiejscowione są takim miejscu, którego ból zazwyczaj mylony jest bólem mięśni pleców. Ból nerki występuje zazwyczaj po lewej lub prawej stronie pleców tuż pod żebrami.

Zdjęcie Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy #1
fot. shutterstock

#Trudności w oddawaniu moczu

Częste oddawanie moczu lub ból podczas oddawania moczu powinien nas od razu zaniepokoić. Może to być objawem kamieni nerkowych lub innych chorób związanych z układem moczowym i nerkami.

#Nudności i wymioty

Osoby, które mają już kamień dużych rozmiarów często skarżą się na nudności i wymioty. Dzieje się tak dlatego, że nerki nie są w stanie filtrować i wydalać toksyn, które gromadzą się w ciele.

#Krew w moczu

Bez względu na wszystko, objaw ten powinien być natychmiast zgłoszony lekarzowi. Krew w moczu praktycznie zawsze wskazuje na jakieś nieprawidłowości – mniej lub bardziej groźne.

Zdjęcie Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy #2
fot. shutterstock

#Bardzo nieprzyjemny zapach moczu

Niewydalone toksyny sprawiają, że mocz zaczyna mieć bardziej nieprzyjemny i intensywny zapach niż zazwyczaj. Powinien on nas zaniepokoić i skłonić do obserwowania organizmu lub wizyty u lekarza.

#Ból podczas siedzenia

Osoby posiadające kamienie nerkowe mają również trudności z siedzeniem. Podczas siadania kamienie przesuwają się i powodują ból w podbrzuszu, który mija zaraz po wstaniu.

#Gorączka

Obecność kamieni nerkowych ułatwia rozwój infekcji. Organizm reaguje na nie gorączką. Zazwyczaj temperatura nie jest bardzo wysoka, jednak stopniowo wzrasta przez długi okres czasu.

Zdjęcie Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy #3
fot. shutterstock
Zdjęcie Te objawy wskazują na obecność kamieni nerkowych, jednak najczęściej je ignorujemy #4
fot. shutterstock

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną