Jak zadbać o paznokcie u stóp, aby wyglądały idealnie? 5 prostych sposobów


                    Jak zadbać o paznokcie u stóp, aby wyglądały idealnie? 5 prostych sposobów
25Wrz

Fakt, że lato się skończyło nie oznacza, że możemy przestać dbać o nasze stopy. Regularne dbanie o nie zapewni nam piękny wygląd przez cały rok i dużo mniej zachodu, kiedy nadejdą następne wakacje. Na szczęście stopy nie są aż tak wymagającą częścią ciała i można je skutecznie pielęgnować za pomocą kilku prostych sposobów.

Zdjęcie Jak zadbać o paznokcie u stóp, aby wyglądały idealnie? 5 prostych sposobów #1
fot. shutterstock

#Dokładnie osuszaj stopy

Po kąpieli lub wizycie na basenie koniecznie wytrzyj swoje buty do sucha zanim założysz buty lub skarpetki. Wilgoć przyczynia się do powstawania grzybicy stóp i paznokci, która jest uciążliwa do wyleczenia.


#Złuszczaj płytkę

Przynajmniej raz w miesiącu użyj pilnika, aby delikatnie zetrzeć martwy naskórek w okolic płytki paznokcia. Następnie użyj nawilżającego olejku i wmasuj go w płytkę paznokcia.


#Mocz stopy w zmiękczającym roztworze

Na 1 litr wody dodaj 4-5 łyżek soli Epsom i mocz w takim roztworze stopy przez 15-20 minut. Woda powinna być bardzo ciepła, ale nie gorąca. Taka kąpiel doskonale zmiękcza skórę, działa przeciwgrzybiczo i leczy odciski.


#Nawilżaj i masuj

Kilka razy w tygodniu, najlepiej po wykonanym peelingu dokładnie nawilżaj stopy. Niezastąpiony jest przy tym masaż stóp. Nanieś na stopy sporo nawilżającego produktu i przez kilka minut masuj stopy. Następnie nie spłukuj kremu, tylko załóż grube skarpetki na kilka godzin lub na całą noc. Po tym czasie możesz opłukać stopy wodą, aby usunąć nadmiar produktu.


#Obcinaj paznokcie w prawidłowy sposób

Obcinanie paznokci na półokrągłe przyczynia się do wrastania paznokcia a skórę. Jeśli chcesz temu zapobiec obcinaj paznokcie na prosto.

Zdjęcie Jak zadbać o paznokcie u stóp, aby wyglądały idealnie? 5 prostych sposobów #2

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja