Jak dbać o włosy? Suszarka do włosów to nie wszystko. Jak zacząć?


                    Jak dbać o włosy? Suszarka do włosów to nie wszystko. Jak zacząć?
09Wrz

Dbanie o włosy często sprowadza się tylko do ich mycia szamponem, nałożenia odżywki i ewentualnie wysuszenia. Okazuje się, że uzyskanie lśniących, zdrowych włosów to jednak bardziej skomplikowane zadanie. Co ważne – każde włosy mogą być piękne, również te krótkie czy cienkie. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jakich produktów używać. Czy suszarka do włosów musi iść w kąt? Wcale nie! Warto jednak wybrać taką, która nie zniszczy delikatnych kosmyków. Podpowiadamy, jak dbać o włosy.

Po pierwsze: oczyszczanie

Prawidłowe mycie włosów to podstawa dbania o nie. Ale co to znaczy „prawidłowe”? Temu punktowi warto przyjrzeć się nieco bliżej. Ważne jest, aby włosy myć tak często, jak często czujemy taką potrzebę. To nieprawda, że codzienne oczyszczanie wzmaga produkcję sebum.

Jak dbać o włosy, które z natury są delikatne? Dobierz do nich łagodne szampony, a te zawierające mocne środki myjące, takie jak SLS, stosuj z umiarem, raz na tydzień lub dwa. Co ważne, szampon powinno się rozwodnić. Najwygodniej zrobić to np. w pudełku po zużytej masce do włosów. Dzięki temu koncentrat wytworzy pianę, a samo mycie będzie delikatne.

Po drugie: pielęgnacja dopasowana do porowatości

Jeżeli zależy Ci na dobrej kondycji włosów, sprawdź, jaka jest ich porowatość. Co to oznacza? Porowatość jest zależna od struktury włosów. Włosy niskoporowate najczęściej są „lejące”, gładkie, śliskie. Możesz poznać je po tym, że łatwo się rozczesują, ale za to trudno poddać je zabiegom stylizacyjnym.

Włosy wysokoporowate bywają szorstkie i matowe. Mogą być takie z natury (wysokoporowate często są włosy kręcone) lub nabyć wysoką porowatość przez zabiegi, takie jak częste poddawanie wysokim temperaturom bez zabezpieczenia czy wieloletnie rozjaśnianie.

Większość z nas jest właścicielkami włosów średnioporowatych. Mogą być proste lub falowane, miewają tendencję do puszenia się.

Kiedy znasz już porowatość włosów, łatwiej będzie Ci dobrać do nich odpowiednią odżywkę, maskę lub olej do olejowania. Każdy rodzaj porowatości „lubi” bowiem inne składniki.

Po trzecie: tylko odpowiedzialna stylizacja

Czy zdrowe włosy nie mogą być poddawane zabiegom stylizacyjnym? Wręcz odwrotnie? Do wygładzenia łusek włosa świetnie sprawdzi się duet suszarka do włosów + szczotka. Sprzęt musi być jednak odpowiedni.

Jaka suszarka do włosów nie zniszczy kosmyków? Przede wszystkim wybierz model wyposażony w funkcję chłodnego nawiewu. Gorące powietrze otwiera łuski włosa, przez co staje się on matowy, szorstki, narażony na zniszczenie. Przed suszeniem zawsze spryskaj włosy kosmetykiem zabezpieczającym przed działaniem wysokich temperatur, ale mimo wszystko stosuj tylko ciepły i chłodny nawiew.

Przydatną funkcją w suszarkach do włosów jest też jonizacja. Na czym to polega? Tego typu suszarki są wyposażone w jonizator wydmuchiwanego powietrza. Naładowane ujemnie jony neutralizują dodatni ładunek wytwarzany podczas suszenia. W efekcie łuski zamykają się, a włosy są lśniące, gładkie i po prostu zdrowsze.

Jeżeli szukasz sprzętu, który wpłynie pozytywnie na kondycję włosów, sprawdź suszarki do włosów na Neonet. Przejrzyj ofertę i zobacz, który model pomoże Ci zadbać o wygląd i zdrowie Twojej fryzury.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja