Nigdy nie rób tych 7 rzeczy, jeśli masz trądzik lub wypryski!

Nigdy nie rób tych 7 rzeczy, jeśli masz trądzik lub wypryski!
16Maj

Wiele kobiet zmaga się z niedoskonałościami skóry. Najczęściej narzekamy na wypryski, trądzik, ślady potrądzikowe, czy rozszerzone pory. Wiele z tych dolegliwości jednak możemy załagodzić, za pomocą unikania złych nawyków.

Czego nie wolno robić mając skórę problematyczną?

#Wyciskanie pryszczy w strefie „T”

Pryszczy nigdy nie powinniśmy wyciskać, jednak te znajdujące się w strefie „T” nawet nie powinny być dotykane. Dermatolodzy uważają, że pryszcze znajdujące się na tym obszarze mogą doprowadzić do infekcji i rozsiania się niedoskonałości po całej twarzy.

Zdjęcie Nigdy nie rób tych 7 rzeczy, jeśli masz trądzik lub wypryski! #1

#Używanie korektora na wypryski

To normalne, że wychodząc z domu chcemy zakryć trądzik i pryszcze. Jednak stosowanie korektora np. pod oczy, aby zakryć wypryski jest bardzo niekorzystne dla cery. Gęsta konsystencja spowalnia gojenie i powoduje zapychanie porów.

#Brak demakijażu

Najgorsze, co możemy zrobić naszej cerze to brak oczyszczenia przed snem. W ciągu nocy skóra się regeneruje, dlatego musi być czysta, aby oddychać.

#Zbyt częste mycie twarzy

Nadmierne pozbawianie skóry sebum pozbawia ją również naturalnej ochrony. Prowadzi to do zwiększenia stanów zapalnych oraz do przetłuszczania się skóry.

Zdjęcie Nigdy nie rób tych 7 rzeczy, jeśli masz trądzik lub wypryski! #2

#Rzadkie mycie pędzli

Pędzle do makijażu to siedlisko martwego naskórka, grzybów, bakterii i innych zanieczyszczeń. Jeśli nie myjesz pędzli, codziennie nakładasz na swoją skórę brud, który spowalnia gojenie się pryszczy.

#Rzadkie zmienianie poszewek

Poszewki na poduszkach powinniśmy zmieniać często – co jeden, dwa tygodnie. Podczas snu gromadzi się na nich pot, sebum, roztocza i inne zanieczyszczenia podrażniające skórę i uniemożliwiające gojenie się trądziku.

#Ciągłe dotykanie i drapanie twarzy

Dotykając skórę i drapiąc ją przenosisz na nią nie tylko bakterie z rąk, ale również roznosisz po całej twarzy bakterie znajdujące się w pryszczach. Warto więc unikać nadmiernego dotykania i drapania skóry.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ