8 BEZUŻYTECZNYCH kosmetyków, które wszystkie niepotrzebnie stosujemy


                    8 BEZUŻYTECZNYCH kosmetyków, które wszystkie niepotrzebnie stosujemy
26Kwi

Dbanie o swoją cerę, usta, skórę i włosy jest ważne dla większości kobiet. Chcemy, aby nasze ciało było zdrowe i zadbane. Często jednak wydajemy sporo pieniędzy na kosmetyki, które wcale nie są nam potrzebne. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sprytne reklamy wmawiają nam konieczność ich stosowania. Poznaj listę bezużytecznych kosmetyków i nigdy więcej ich nie kupuj!

#Serum na rozdwojone końcówki

Zdjęcie 8 BEZUŻYTECZNYCH kosmetyków, które wszystkie niepotrzebnie stosujemy #1

Nic, absolutnie nic nie jest w stanie scalić rozdwojonej końcówki włosa. Serum, mające naprawić nasze końcówki niestety jest bezużyteczne. Jedynym rozwiązaniem w przypadku rozdwojonych końcówek jest ich podcięcie i dopiero wtedy nakładanie serum, które nawilży końcówki.

#Pomadki nawilżające i ochronne

Na rynku znajdziemy wiele pomadek, które kosztują kilkanaście, a w skrajnych przypadkach nawet kilkadziesiąt złotych. Ich zadaniem jest przywrócenie naszym ustom gładkości i nawilżenia. W rzeczywistości pomadki te składają się głównie z wazeliny, którą kupisz za grosze.

#Drogeryjne szampony przeciwłupieżowe

Zdjęcie 8 BEZUŻYTECZNYCH kosmetyków, które wszystkie niepotrzebnie stosujemy #2

Łupież jest wynikiem nadmiaru grzybów (drożdżaków) żyjących na naszej głowie. Jeśli jakikolwiek szampon jest w stanie zwalczyć łupież, to na pewno nie będzie to środek, który nie zawiera substancji zwalczającej grzybicę. Jeśli masz problem z łupieżem udaj się do apteki i poproś o odpowiedni szampon leczniczy, zamiast wydawać pieniądze w drogerii.

#Osobne balsamy do rąk, stóp, ciała, łokci, kolan, szyi, itd..

To kolejny popularny mit. Producenci wmawiają nam, że każda część ciała potrzebuje osobnego kosmetyku, podczas gdy wystarczy jeden dobrej jakości balsam, aby odpowiednio nawilżyć całe ciało.

#Pianki do golenia

Zdjęcie 8 BEZUŻYTECZNYCH kosmetyków, które wszystkie niepotrzebnie stosujemy #3

Wiele lat temu, kiedy rynek kosmetyków w Polsce nie był aż tak szeroki używanie pianki do golenia nóg było uzasadnione. Pianka zmiękcza i nawilża włos, dzięki czemu łatwiej go usunąć maszynką. Dzisiaj jednak wiele zwykłych żeli pod prysznic działa zmiękczająco na włosy lepiej niż niejedna pianka. Po co więc przepłacać?

#Jednorazowe maseczki do twarzy

Jeśli przyjrzysz się składowi maseczki, która starczy na raz, a kosztuje kilka złotych okaże się, że niewiele różni się od najpopularniejszych kremów. Różnica jest jednak taka, że za krem zapłacimy kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, a będzie nam on służył długi czas.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja