Rekordowo niskie ceny benzyny. Efekt koronawirusa?

Rekordowo niskie ceny benzyny. Efekt koronawirusa?
20Mar

Na niektórych stacjach benzynowych za litr paliwa zapłacimy nawet poniżej 4 złotych! Skąd takie zmiany cen? Do sytuacji doprowadziła epidemia koronawirusa i wojna paliwowa.

Zdjęcie Rekordowo niskie ceny benzyny. Efekt koronawirusa? #1

Przyczyny spadku cen

Na tak niskie ceny ma wpływ kilka czynników, między innymi wojna cenowa Rosji i Arabii Saudyjskiej, a także epidemia koronawirusa, która spowodowała, że wiele krajów wprowadziło kwarantannę i ograniczyło możliwości swobodnego przemieszczania się.
W Polsce Orlen zdecydował o maksymalnym obniżeniu cen paliwa,aby pomóc służbom mundurowym i medycznym w zachowaniu płynności transportu. Pozostałe stacje, ze względu na konkurencje również obniżyły ceny. Zapotrzebowanie na ropę spadło, a rynek stoi w obliczu niespodziewanej nadwyżki ropy naftowej.

Zdjęcie Rekordowo niskie ceny benzyny. Efekt koronawirusa? #2

Gdzie najtaniej?

Ceny paliw na stacjach spadają w bardzo szybkim tempie. Najmniej za paliwo zapłacimy na stacjach Auchan, bo już 3,80-3,90 zł za litr Pb95.Najbardziej potaniała benzyna, ale w najbliższych dniach spadnie także cena Diesla, zapłacimy już poniżej 5 zł za litr.Cena baryłki ropy spadła poniżej 30 dolarów, a szacuje się, że może kosztować nawet poniżej 20!

Zdjęcie Rekordowo niskie ceny benzyny. Efekt koronawirusa? #3

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja