Niepublikowane zdjęcia po zamachu na World Trade Center pojawiły się w sieci! Wzbudzają emocje...

Niepublikowane zdjęcia po zamachu na World Trade Center pojawiły się w sieci! Wzbudzają emocje...

Kilka dni temu, bo jedenastego września, świat ponownie przypomniał sobie o tragedii, jaka spotkała Nowy Jork. Osiemnaście lat temu terroryści rozbili się porwanymi samolotami o bliźniacze wieże World Trade Center. Zginęły prawie trzy tysiące osób, a około siedmiu tysięcy zostało rannych.

Zdjęcie Niepublikowane zdjęcia po zamachu na World Trade Center pojawiły się w sieci! Wzbudzają emocje... #1
Źródło:

W każdą rocznicę tamtego strasznego wydarzenia świat upamiętnia zabitych. Za każdym razem pojawiają się też nowe doniesienia lub zdjęcia. Tym razem światło dzienne ujrzały fotografie zrobione na miejscu po tym, jak pojawiły się tam służby ratownicze.


Niepublikowane dotąd zdjęcia trafiły do fotografa Johnathana Burgessa, któremu udało się kupić płytę ze zdjęciami na wyprzedaży. Następnie dzięki pomocy przyjaciela, Jasona Scotta, fotograf opublikował je w tym roku. Seria zdjęć jest właściwie zapisem sprzątania gruzu po runięciu obu wież.

Niewiele mówi się o tym, jak prace porządkowe w tym szczególnym miejscu wpłynęły na wykonujących swoje obowiązki, a zgodnie z danymi podanymi przez Center for Disease Control and Prevention, tysiące osób doznało poważnej traumy i wymagało pomocy psychologicznej. Nikt nie potrafił poradzić sobie z ogromem tragedii i bólu, jaki wywołała szaleńcza akcja terrorystyczna, do której przyznała się Al-Ka'ida.

Zdjęcie Niepublikowane zdjęcia po zamachu na World Trade Center pojawiły się w sieci! Wzbudzają emocje... #2
Źródło:https://www.flickr.com/photos/textfiles/albums/72157708997281912


Tragedia dotknęła nie tylko Amerykanów. W biurach World Trade Center pracowali ludzie z całego świata. Życie straciło tam również sześcioro Polaków: Anna Pietkiewicz, Dorota Kopiczko, Maria Jakubiak, Norbert Szurkowski, Jan Maciejewski i Łukasz Milewski. Ludzie z całego świata pierwszy raz aż tak dotkliwie odczuli, do czego są zdolni terroryści. Oni sami też stracili życie w samobójczej misji.Opublikowane zdjęcia pokazują heroiczną pracę służb miejskich. Warto dodać, że akcja ratunkowa odebrała życie ponad trzystu strażakom i policjantom. Zamach na WTC pokazał, jak wielu zmian trzeba było dokonać w kwestii bezpieczeństwa, usprawnienia przepływu informacji wśród służb ratunkowych, ewakuacji. Niestety, musiało dojść do tragedii, żeby można było ulepszyć system. Najnowsze zdjęcia z tamtego okresu to kolejny dowód na to, jak wielka była skala szkód...

Zdjęcie Niepublikowane zdjęcia po zamachu na World Trade Center pojawiły się w sieci! Wzbudzają emocje... #3
Źródło:https://www.flickr.com/photos/textfiles/albums/72157708997281912

true

Polecane