W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach!


                    W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach!
30Maj

Koty potrafią uroczo ułożyć się do snu. Nie zawsze jednak “słodka” pozycja śpiącego kota wskazuje na jego dobry nastrój. To, jak śpi kot wiele mówi o jego emocjach. W jakiej pozycji najczęściej śpi Twój pupil?

Zdjęcie W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach! #1

Pozycja, w jakiej śpi kot najczęściej zależy od:

-Poczucia bezpieczeństwa.

-Temperatury otoczenia.

-Zmęczenia i długości snu.

Spanie “na sfinksa”

Zdjęcie W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach! #2

Kot w takiej pozycji jest gotowy do ucieczki lub walki. Oczy ma zamknięte, jednak jego ciało jest w stanie gotowości. Koty wykorzystują tę pozycję, gdy chcą uciąć sobie krótką drzemkę, ale nie czują się na sto procent bezpiecznie i swobodnie.Spanie “na krewetkę”

Zdjęcie W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach! #3

Ta pozycja również wykorzystywana jest przez koty, kiedy chcą się zdrzemnąć. Z tą jednak różnicą, że wtedy czują się o wiele bezpieczniejsze. Odsłaniają bowiem lekko brzuch - najczulsze miejsce na ciele kota, które zawsze chcą chronić. Taka pozycja może też wskazywać na to, że kotu jest gorąco.

Spanie “w kłębku”

Spanie zwiniętym w kłębek to jedna z najczęstszych pozycji do spania kota. Wskazuje ona na to, że kociak zapadł w długi i głęboki sen. W tej pozycji mogą pojawić się drgania mięśni, szybki ruch gałek ocznych i pomrukiwanie. To wskazuje na przejście kota w fazę snu REM. Na taki głęboki sen koty pozwalają sobie tylko wtedy, kiedy czują się zupełnie bezpiecznie.Spanie z nosem w poduszce

Kiedy kot zasłania swój nosek umieszczając głowę między łapami, lub przykrywając go ogonem to znak, że miał ciężki dzień i potrzebuje trochę prywatności. Schowany nos, to schowany cały kot. Warto więc wtedy dać kotu spokój, aż się obudzi i sam do nas przyjdzie.Spanie na plecach

Zdjęcie W jakiej pozycji śpi Twój KOT? To wiele mówi o jego emocjach! #4

Kiedy kot kładzie się na plecy i rozchyla łapki - to dobry znak. Odsłania wtedy cały swój brzuch i zupełnie go to nie stresuje. Oznacza to, że kociak czuje się maksymalnie zrelaksowany i bezpieczny. Ufa Tobie i reszcie otoczenia bezgranicznie, przez co pozwala sobie na chwilę bycia bezbronnym.

Ważne, aby wtedy nie atakować brzucha kota gilgotkami, czy innymi pieszczotami. Może się wtedy wystraszyć i miły sen się skończy.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja