Szybki sposób na zamarznięte szyby w aucie! Musisz go poznać!


          Szybki sposób na zamarznięte szyby w aucie! Musisz go poznać!
30Gru

Dla większości kierowców okres zimy i mrozu to nieprzyjemny czas. Nie dość, że warunki na drodze są mało sprzyjające, to na dodatek porannym koszmarem każdego z nich jest skrobanie zamarzniętej szyby. Jednak znamy prosty sposób, by odmrażanie szyb stało się szybsze i mniej uciążliwe!

Zdjęcie Szybki sposób na zamarznięte szyby w aucie! Musisz go poznać! #1

Najczęściej kierowcy do walki z zamarzniętymi szybami używają skrobaczki i zmiotki. Najlepiej wybrać taką z jak największą powierzchnią do skrobania. Warto również podczas odmrażania szyb włączyć na nie powiew ciepłego powietrza. Niestety użycie skrobaczki nie do końca jest to bezpieczne dla auta. Może wiązać się to z porysowaniem szyb lub uszkodzeniem uszczelek i lakieru. Dodatkowo, gdy szyby pokryte są gruba warstwą lodu, skrobanie może być żmudne i czasochłonne. W takim wypadku dobrze jest wspomóc się miksturą, która została opracowana przez amerykańskiego meteorologa Kena Waethersa. Jej skład jest bardzo prosty- woda i alkohol. Dlaczego taki specyfik jest skuteczny? Otóż, alkohol ma niższą temperaturę zamarzania niż woda- stuprocentowy alkohol etylowy zamarza w temperaturze -114°C, a 40 %. roztwór alkoholu przy ok. - 40° C.

Zdjęcie Szybki sposób na zamarznięte szyby w aucie! Musisz go poznać! #2

Poniżej przedstawiamy sposób przyrządzenia.

Składniki:

 • woda destylowana
 • alkohol (denaturat)

Przygotowanie:

Do sporządzenia mikstury potrzebujesz butelki z atomizerem. Wlej do niej ¾ alkoholu i ¼ wody. Mocno wstrząśnij.

Użycie:

Spryskaj szybę przygotowanym płynem, odczekaj chwilę aż lód się stopi. Następnie ściągnij rozpuszczony lód za pomocą wycieraczek lub ściągaczki. W przypadku zaśnieżonej szyby, przed użyciem płynu ściągnij śnieg zmiotką.

Zobacz sama, jak działa odmrażacz!

Dodatkowa wskazówka:

W celu uniknięcia przywarcia na skutek mrozu, wycieraczek do szyby. Możesz zabezpieczyć jest nakładając na nie skarpetki!

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja