Jak usunąć wysłaną już wiadomość z Messengera? Prosty sposób

Jak usunąć wysłaną już wiadomość z Messengera? Prosty sposób
27Lis

Każdy z nas miał kiedyś wrażenie, że to, co napisał do kogoś na Messengerze nigdy nie powinno zostać wysłane. Kiedyś wysłanie wiadomości oznaczało, że ktoś na pewno ją przeczyta. Nic nie dało się z tym zrobić. Teraz jednak się to zmieniło.

Po niedawnej aferze związanej z wyciekiem danych z Facebooka do Cambridge Analytica, wyszło na jaw wiele skandalicznych faktów. Okazało się, że Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka oraz kilku dyrektorów tej firmy miało możliwość usuwania swoich wysłanych już wiadomości z Messengera. Opinia publiczna była wściekła, że taką możliwość posiadają tylko oni. Mogli bowiem usuwać ważne dla śledztwa w sprawie Cambridge Analytica informacje.

Po tym, jak wyciekły te niewygodne fakty, rzecznik prasowy zapowiedział, że taka opcja jest na razie w fazie testów i już niedługo każdy użytkownik Facebooka i Messengera będzie miał do niej dostęp. No więc mamy, ale jest jeden haczyk.

Usuwanie wiadomości

Zdjęcie Jak usunąć wysłaną już wiadomość z Messengera? Prosty sposób #1

Jeśli chcemy usunąć wysłaną już wiadomość, wystarczy na nią najechać i przytrzymać. Pokażą nam się wtedy opcje, w tym opcja „usuń”. Po kliknięciu w przycisk „usuń” zostaniemy jednak poinformowani o tym, że wiadomość zostanie usunięta tylko dla nas.

ALE – istnieje również opcja, która usuwa wysłaną wiadomość, a ta staje się niewidoczna i dla nas i dla odbiorcy. Mamy na to jednak tylko 10 minut od wysłania.

Zdjęcie Jak usunąć wysłaną już wiadomość z Messengera? Prosty sposób #2

Wysłana wiadomość przez 10 minut posiada opcję usunięcia. Po kliknięciu w opcję „usuń” zostaniemy poproszeni o wybranie jedne z opcji: „usuń dla wszystkich” lub „usuń dla ciebie”.

Podsumowując – wysłaną wiadomość możemy usunąć u siebie, jak i u odbiorcy (nie zobaczy jej) do 10 minut od jej wysłania. Po tym czasie wysłaną wiadomość możemy usunąć tylko u siebie. Oznacza to, że jeśli ktoś wejdzie na naszego Messengera nie zobaczy, co do kogo wysłaliśmy. Jednak ta wiadomość i tak będzie widniała na Messengerze odbiorcy.

Jest jednak haczyk

O ile usuniecie wiadomości jest łatwe, o tyle nie ukryjemy tego faktu przed naszym rozmówcą. Zarówno u nas, jak i u odbiorcy pojawi się komunikat o tym, że wiadomość została usunięta. Jednak kiedy wyślemy komuś wiadomość, która nie powinna nigdy się u niego pojawić, lepiej już tłumaczyć się z jej usunięcia, niż z jej treści.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ