7 zaskakujących zastosowań płynu do ust, o których nie masz pojęcia!


          7 zaskakujących zastosowań płynu do ust, o których nie masz pojęcia!
19Lut

Czy wiesz, że początkowo płyny do płukania jamy ustnej, ze względu na swój skład były używane początkowo jako środek do ogólnej dezynfekcji? Dzięki temu świetnie sprawdzają się nie tylko jako środek do higieny jamy ust. Sprawdź do czego jeszcze możesz go wykorzystać!

 1. Antyperspirant
  Skończył ci się dezodorant? Przemyj miejsca pod pachami wacikiem nasączonym płynem. Pamiętaj aby nie wykonywać tego zabiegu tuż po goleniu- zawarty w płynie alkohol może podrażnić skórę.

  Zdjęcie 7 zaskakujących zastosowań płynu do ust, o których nie masz pojęcia! #1
  źródło: shutterstock


 2. Ulga dla stóp
  Jeśli masz ociężałe, opuchnięte stopy, przemyj je niewielką ilością płynu. Taki zabieg przyniesie natychmiastowe ukojenie i ulgę. Polecane szczególnie w lecie- płyny do ust niwelują również nieprzyjemny zapach stóp oraz zabijają bakterie, dzięki czemu zniwelujesz ryzyko grzybicy.


 3. Redukcja sińców i małych krwiaków
  Przemyj stłuczone miejsce wacikiem nasączonym płynem. Mięta i alkohol zmniejszą obrzęk, przyniesie uczucie chłodu i ukojenia.

  Zdjęcie 7 zaskakujących zastosowań płynu do ust, o których nie masz pojęcia! #2źródło: shutterstock


 4. Środek dezynfekujący
  Spryskaj niewielką ilością powierzchnię do dezynfekcji. Zawarty w płynie alkohol doskonale poradzi sobie z bakteriami i zarazkami.


 5. Usuwanie łupieżu/ przetłuszczanie się włosów
  Płukanka z płynu do jamy ustnej to świetny sposób na zredukowanie łupieżu jak i uregulowanie pracy gruczołów skóry głowy. Wystarczy, że będziesz płukać włosy roztworem płynu z wodą w proporcjach 50/50. Powtarzaj tą czynność ok. 2-3 razy w tygodniu.

  Zdjęcie 7 zaskakujących zastosowań płynu do ust, o których nie masz pojęcia! #3
  źródło: shutterstock


 6. Usuwanie brzydkiego zapachu z odzieży
  Przed rozpoczęciem prania nalej odrobinę płynu na problematyczne miejsca twojej odzieży, np. ubrania sportowe czy skarpetki i wrzuć je do prania lub dodaj jedną nakrętkę płynu bezpośrednio do prania- to pomoże usunąć nieprzyjemny zapach z twoich ubrań.


 7. Przedłużanie świeżości kwiatów
  Rozpuść pół nakrętki płynu w ok 2 litrach wody i stosuj zamiast zwykłej wody do kwiatów. zawarty w mieszaninie alkohol usunie bakterie i grzyby, które przyspieszają proces gnilny roślin dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się świeżością kwiatów jeszcze dłużej.
następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja