Jak sprawdzić, czy Twoja zamrażarka mrozi prawidłowo? PROSTY TRIK

Jak sprawdzić, czy Twoja zamrażarka mrozi prawidłowo? PROSTY TRIK
14Lip

Trzeba przyznać, że zamrażarka to genialny wynalazek. Dzięki niej możemy przechowywać żywność bardzo długo. Czasami jednak zdarza się, że zamrażarka przestaje działać. Spowodowane jest to na przykład przerwą w dostawie prądu.

Po takim incydencie niestety trzeba wyrzucić całą zawartość zamrażarki gdyż ponowne zamrożenie produktów nie jest dozwolone. Może to skutkować poważnym zatruciem pokarmowym. W tym przypadku jednak wiemy, że zamrażarka przestała działać i możemy podjąć jakieś kroki. Prawdziwy problem pojawia się jednak, kiedy dzieje się to bez naszej wiedzy.

Przerwy w dostawie prądy zdarzają się często. Czasem nie mamy tego świadomości, ponieważ nie ma nas w domu. Istnieje jednak prosty trik, aby sprawdzić, czy produkty w zamrażarce nie uległy rozmrożeniu.

Zdjęcie Jak sprawdzić, czy Twoja zamrażarka mrozi prawidłowo? PROSTY TRIK #1
Źródło: https://sovkusom.ru/kak-proverit-ispravnost-morozilki/

#Napełnij szklankę wodą i włóż ją do zamrażarki.

#Kiedy całkowicie zamarznie wyciągnij ją i połóż na powierzchni lodu monetę i włóż z powrotem.

#Po powrocie z pracy, czy wakacji wyciągnij szklankę.

#Jeśli moneta wciąż jest na powierzchni lody, to albo zamrażarka działała cały czas poprawnie, albo na krótko przestała, ale nie doszło do rozmrożenia żywności.

#Jeśli jednak opadła na dno, a woda dalej jest zamarznięta, to znacz, że doszło rozmrożenia i ponownego zamrożenia żywności, którą niestety trzeba wyrzucić.

Zdjęcie Jak sprawdzić, czy Twoja zamrażarka mrozi prawidłowo? PROSTY TRIK #2
Źródło: https://sovkusom.ru/kak-proverit-ispravnost-morozilki/

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja