Jak zrobić dezynfekujące chusteczki w domu - prosty sposób

Jak zrobić dezynfekujące chusteczki w domu - prosty sposób
20Maj

Dbanie o czystość i higienę w domu i miejscu pracy, w dobie epidemii koronawirusa, jest szczególnie ważne. Częsta dezynfekcja i odkażanie sprzętów codziennego użytku, skutecznie wyeliminuje zarazki i zmniejszy ryzyko zarażenia koronawirusem. Choć środki antybakteryjne i dezynfekujące, są z powrotem dostępne w sklepach i aptekach, bardzo łatwo możesz wykonać je w domu.

Zdjęcie Jak zrobić dezynfekujące chusteczki w domu- prosty sposób #1

Przedstawiamy prosty sposób na zrobienie dezynfekujących chusteczek w domu.

Czego będziesz potrzebowała?

Rolki ręcznika papierowego, 4,5 litra wody, 100 ml wybielacza lub 100 ml alkoholu o stężeniu co najmniej 70%, wysokiego pojemnika, do którego zmieści się cały ręcznik, rękawiczek jednorazowych.


Jak wykonać chusteczki dezynfekujące?

  1. Przygotuj wszystkie potrzebne materiały
  2. Upewnij się, że w pobliżu nie ma dzieci ani zwierząt
  3. Załóż rękawiczki ochronne
  4. Do pojemnika nalej wody i dodaj wybielacz lub alkohol
  5. Umieść rolkę ręcznika papierowego w pojemniku, tak by była zanurzona i poczekaj przez 30 minut.
  6. Zamknij szczelnie pojemnik, gotowe!

Zdjęcie Jak zrobić dezynfekujące chusteczki w domu- prosty sposób #2

Przygotowanie jednorazowych chusteczek dezynfekujących w domu, zgodnie z powyższą instrukcją, jest bardzo prostym i szybkim sposobem. Pamiętaj jednak, żeby zachować ostrożność i postępować zgodnie z nią, krok po kroku. Wybielacz jest bardzo silnym, żrącym środkiem o drażniących właściwościach, dlatego podczas kontaktu z nim, zawsze zakładaj rękawiczki ochronne i zachowaj wszelkie środki ostrożności.

Przygotowane chusteczki przechowuj w zamkniętym pojemniku, w miejscu bezpiecznym i niedostępnym dla dzieci. Będą skuteczne przez 24 godziny. Jeśli nie chcesz używać wybielacza, chusteczki możesz przygotować z dodatkiem wysokoprocentowego alkoholu, o stężeniu co najmniej 70%.

Chusteczkami możesz czyścić i odkażać wszystkie powierzchnie: biurka, blaty, klamki, drzwi, a także sprzęty codziennego użytku. Po wyczyszczeniu danej powierzchni, nie dotykaj jej co najmniej przez 5 minut i pozwól jej samoistnie wyschnąć, tak by roztwór miał czas zadziałać i zabić znajdujące się na niej wirusy.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja