Szmatki z mikrofibry. Wykorzystaj ten trik, aby lepiej zbierały kurz!

Szmatki z mikrofibry. Wykorzystaj ten trik, aby lepiej zbierały kurz!

Większość z nas posiada w swoim domu ściereczki przeznaczone do ścierania kurzu. Są one różnej maści oraz pochodzą z różnych materiałów. Jak się jednak okazuje kurz najlepiej zbierać za pomocą ściereczki z mikrofibry. Nie są one drogie a w dodatku bardzo łatwo je dostać w przeróżnych marketach. Jednak istnieje bardzo prosty trik, który pozwali na pozbycie się kurzy z mebli na dłużej.

Zdjęcie Szmatki z mikrofibry. Wykorzystaj ten trik, aby lepiej zbierały kurz! #1
Prosty dodatek

Jeśli chcemy ścierać kurze rzadziej niż dotychczas, powinniśmy zastosować się do poniższej porady. Na początku ściereczkę z mikrofibry należy wytrzepać, aby pozbyć się z niej pyłków czy kurzu, który zdążył się na niej osadzić w czasie, gdy nie była używana. Następnie należy przygotować sobie miskę z wodą, w której będziemy płukać naszą szmatkę. Cały trik polega na tym, aby do tej wody wlać kilka kropel gliceryny kosmetycznej.


Na długo i bez smug

W tak przygotowanej wodzie należy moczyć i płukać szmatkę z mikrofibry. Gliceryna sprawia, że kurz nie osadza się tak szybko na przecieranych powierzchniach oraz łatwo daje się wypłukiwać z używane ściereczki. Ma ona również właściwości antystatyczne, a więc pozwala na delikatne pozbycie się kurzu, bez tworzenia smug na przecieranych powierzchniach. Kosmetyk ten można dostać w każdej drogerii oraz aptece i to w bardzo przystępnej cenie.

true

Polecane