Jakie błędy najczęściej popełniamy pielęgnując kaktusy?


                    Jakie błędy najczęściej popełniamy pielęgnując kaktusy?
23Lip

Kaktusy bardzo ładnie prezentują się w naszych wnętrzach. Bardzo często jednak wybierane są one przez osoby, które twierdzą, że o kaktusy dbać nie trzeba. Oczywiście nic bardziej mylnego. Rośliny te będą nam służyć przez długi czas, pod warunkiem, że będziemy o nie solidnie dbać.

Zdjęcie Jakie błędy najczęściej popełniamy pielęgnując kaktusy? #1

Jakie błędy najczęściej popełniamy pielęgnując kaktusy?

Niewłaściwe położenie doniczki

Kaktusy, aby się rozwijać, potrzebują warunków jak najbardziej zbliżonych do ich naturalnych. Z tego względu należy kaktusa hodować w jak najbardziej nasłonecznionym miejscu w domu, najlepiej na parapecie lub balkonie. W innym przypadku rośliny nie urosną i będą bardziej narażone na atak chorób i szkodników.

Podlewanie

Zasada jest taka: najczęściej należy podlewać roślinę wiosną, w okresie jej najbardziej intensywnego wzrostu. Natomiast latem, szczególnie podczas upałów podlewanie należy ograniczyć . Ziemia nie może być stale mokra, a przesuszenie rośliny raz, dwa razy w sezonie tylko im pomoże. Zimą natomiast podlewanie należy znów ograniczyć, tym razem do zera.

Kiedy nie podlewamy kaktusów?

Kaktusów w ogóle nie należy podlewać od końca września do kwietnia.

Zdjęcie Jakie błędy najczęściej popełniamy pielęgnując kaktusy? #2

Temperatura

Od końca września do kwietnia należy również obniżyć temperaturę otoczenia rośliny. Nie powinna ona przekraczać 12-15 stopni C. Dzięki temu roślina ma szansę przejść w okres spoczynku, co jest konieczne do rozpoczęcia kwitnienia.

Ziemia

Kaktusy lubią przesuszone podłoże. Można kupić gotową mieszankę przeznaczoną specjalnie dla kaktusów, jednak należy dodać drugie tyle żwiru, keramzytu lub grubego piasku.

Przesadzanie rośliny

Roślina, którą zamierzamy przesadzić powinna mieć całkiem suchą ziemię. Przesadzamy ją do ziemi również suchej i podlewamy dopiero po kilku dniach. Przesadzać kaktusy powinniśmy najlepiej wiosną.

Ochrona kaktusów

Kaktusy narażone są na różne choroby i atak szkodników. Kiedy dojdzie do choroby, konieczne jest zastosowanie chemicznych środków, gdyż kaktusy złożone są z tkanek miękkich, co powoduje bardzo szybkie rozprzestrzenianie się choroby. Środki stosuj dokładnie tak, jak wskazuje na opakowaniu producent.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja