Jak pozbyć się plagi muszek z domu? Poznaj kilka naturalnych metod

Jak pozbyć się plagi muszek z domu? Poznaj kilka naturalnych metod
29Cze

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, w naszej kuchni zaczyna pojawiać się coraz więcej much, muszek owocówek, meszek i charakterystycznie wyglądających ziemiórek. Zazwyczaj lgną one do jedzenia, przede wszystkim owoców, ze względu na ich słodki smak. Bez względu na gatunek owada, za pomocą tych sposobów z łatwością się go pozbędziesz. Potrzebujesz tylko kilku domowych składników.

#Jak pozbyć się much z domu?

Zdjęcie Jak pozbyć się plagi muszek z domu? Poznaj kilka naturalnych metod #1

Sposób 1 – cynamon i ocet jabłkowy

Składniki:

-Szklanka octu lub spirytusu

-10 kropli olejku cynamonowego lub kawałek kory cynamonu

-Butelka z atomizerem

Wymieszaj wszystkie składniki w butelce z atomizerem i spryskaj mieszanką wszystkie miejsca, w których występują muszki – blaty, parapety, ramy okien. Niech mieszanka samodzielnie wyschnie, nie spłukuj jej.

Zdjęcie Jak pozbyć się plagi muszek z domu? Poznaj kilka naturalnych metod #2

Sposób 2 – Mydło

Mydło sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku ziemiórek, które składają swoje jaja w ziemi (kwiatki na balkonie i w domu). Ziemiórki bardzo szybko się rozmnażają, dlatego trzeba działać jak najszybciej. Ziemię należy przepłukać wodą z dodatkiem mydła. To skutecznie odstraszy ziemiórki, które przestaną składać jaja w glebie.

Sposób 3 – żółty kolor

Ziemiórki i inne muszki bardzo chętnie lgną do koloru żółtego. Możesz więc umieścić coś lepkiego w żółtych kubeczkach. Muszki zaczną się tam zlatywać i utkną.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja