TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund!

TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund!
13Lut

Resztki kleju po naklejkach to zmora większości z nas. Drażnią głównie na naczyniach,, meblach i różnego typu sprzętach gospodarstwa domowego.

Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się klejących śladów w zaledwie minutę!

Olej kokosowy + soda oczyszczona

Zdjęcie TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund! #1
fot. shutterstock

Wymieszaj olej z sodą oczyszczoną w identycznych proporcjach i nałóż powstałą papkę na pożądane miejsce. Oczekaj minutę i zetrzyj wilgotną ściereczką.

Suszarka do włosów + spirytus

Zdjęcie TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund! #2
fot. shutterstock

Ustaw suszarkę na gorącą temperaturę i podgrzej nią resztki kleju. Następnie namocz wacik kosmetyczny odrobiną spirytusu lub zmywacza do paznokci (najlepiej bez acetonu, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia powierzchni) i gotowe!

Gorąca woda + płyn do naczyń

Jeśli nie możemy pozbyć się naklejek z nowych naczyń, warto zanurzyć je w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Dobrze sprawdzi się też roztwór wody z detergentami do czyszczenia kuchni. Należy jednak pamiętać, aby po takim zabiegu dokładnie umyć naczynia.

Majonez lub masło

Nałóż odrobinę majonezu lub masła na klejącą się powierzchnię. Odczekaj chwilę i zeskrob klej tępym, najlepiej plastikowym narzędziem (np. linijką).

Terpentyna

Terpentyna to środek używany w malarstwie do rozpuszczania farb. Bardzo dobrze sprrawdza się również do usuwania wszelkiego rodzaju plam z kleju. Przed odtłuszczaniem terpentyną dobrze jest jednak zrobić próbę na małej powierzchni, aby sprawdzić, czy nie spowoduje uszkodzeń.

WD-

Zdjęcie TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund! #3
fot. shutterstock

Jest to bardzo popularny środek o działaniu smarującym, ale ze względu na swoje właściwości znalazł szereg niekonwencjonalnych rozwiązań. m. in. pomaga w usuwaniu naklejek, szczególnie tych na szybach samochodu. W tym przypadku należy w chłodny dzień przetrzeć naklejkę mokrą ściereczką, a następnie spryskać preparatem. Naklejka powinna odejść bez większego trudu.

Zdjęcie TO pomoże ci usunąć ślady po naklejkach w 60 sekund! #4
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ