Nie myła twarzy przez okrągły miesiąc – efekty zaskoczyły każdego

Nie myła twarzy przez okrągły miesiąc – efekty zaskoczyły każdego
19Sie

Jakiś czas temu pojawił się wśród gwiazd trend nie mycia twarzy żadnymi detergentami, jedynie samą wodą. Postępuje tak między innymi Lady Gaga czy Salma Hayek. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka jest to mało higieniczny nawyk. Żele i płyny do mycia twarzy mają za zadanie oczyścić ją i usunąć brud z porów.

Zdjęcie Nie myła twarzy przez okrągły miesiąc – efekty zaskoczyły każdego #1
Źródło: https://www.littlethings.com/caveman-regimen/?utm_medium=google

Dziennikarka DailyMail Erica Tempesta postanowiła przetestować na sobie skutki zrezygnowania ze środków myjących. Efekty zaskoczyły nawet ją.

Erica przez 31 dni nie myła twarzy niczym prócz wody. Obawiała się nieco tego eksperymentu. Przede wszystkim spodziewała się zapchanych porów, wyprysków i tłustej cery. Stało się jednak odwrotnie. Już po kilku dniach od odstawienia kosmetyków Erica i osoby w jej otoczeniu zauważyły, że jej cera zaczyna wyglądać dużo lepiej. Wbrew jej obawom nie pojawiły się na niej żadne wypryski, a pory nie były zapchane. Zdała sobie również sprawę z tego, ile pieniędzy zaoszczędziła na kosmetykach.

Zdjęcie Nie myła twarzy przez okrągły miesiąc – efekty zaskoczyły każdego #2
Źródło: https://twitter.com/MailOnline/status/575408567492210688/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fkobieta.onet.pl%2Furoda%2Fnie-myla-twarzy-przez-miesiac-efekt-jest-zaskakujacy%2Fsxjtpb

Ten eksperyment nie musi dać tak pozytywnych efektów u każdego, jednak warto spróbować. Być może i Wam uda się uzyskać ładniejszą cerę i dużo zaoszczędzonych na kosmetykach pieniędzy.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ