Wiedziałaś, że łechtaczka to mikropenis u kobiety? Clitoris, zwana też guziczkiem to wyjątkowe miejsce i narząd żeńskiej seksualności. Pieszczenie jej doprowadza nas do orgazmu. Co jeszcze wiesz o fascynującej łechtaczce?
Budowa
Dzieci w początkowej fazie rozwoju prenatalnego mają taką samą tkankę narządów. Około 12 tygodnia od zapłodnienia, genitalia każdego dziecka zaczynają różnicować się w penisa lub wargi sromowe. Łechtaczka i penis powstają z tego samego listka zarodkowego. Łechtaczka posiada wszystkie części, które ma penis, czyli żołądź, napletek (zwany kapturkiem) oraz tkanki umożliwiające jej erekcję.
Przyjemność
Łechtaczka to wyjątkowa część ludzkiego ciała, której jedynym celem jest przyjemność
Wzwód
Łechtaczka pęcznieje, gdy jest stymulowana i ulega „wzwodowi”, kiedy jest pobudzona. Żołądź łechtaczki zmienia kolor, robi się bardziej mięsisty i wrażliwszy. Nie ma znacznej różnicy między erekcją penisa i łechtaczki.
Centrum wrażliwości
Zgadnij, w którym miejscu na ciele masz najwięcej zakończeń nerwowych… Tak! W łechtaczce! Aż 8 tysięcy wrażliwych zakończeń nerwowych. Do żołędzia penisa dochodzi ich o połowę mniej. To świadczy o tym, jak wrażliwy jest ten różowy „guziczek”.
Orgazm
Większość kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu poprzez stosunek (samą penetrację). Od 50 do 75 procent kobiet, które szczytują, osiąga tzw. orgazm łechtaczkowy (z manualną stymulacją łechtaczki).
Kobiecy orgazm, nawet przeciętny, trwa dłużej i jest bardziej intensywny niż najlepszy męski orgazm.
Orgazm łechtaczkowy może wywołać w dowolnym miejscu od 3 do 16 skurczów i może trwać od 10 do 30 sekund.