Czego potrzebuje skóra czterdziestolatki?

Czego potrzebuje skóra czterdziestolatki?
12Cze

Już po 35 roku życia zmienia się gospodarka hormonalna u kobiet. Z czasem produkcja estrogenu i progesteronu się zmniejsza, co skutkuje zmianą kondycji skóry. Staje się ona coraz cieńsza oraz mniej elastyczna. Wraz z wiekiem powinna się więc zmieniać jej pielęgnacja. Zobacz jak zadbać o cerę.

HORMONY, A KONDYCJA SKÓRY

Gdy w naszym organizmie pojawiają się niedobory hormonów, pomocne okazują się substancje roślinne, które wykazują działanie podobne do estrogenów. Fitoestrogeny to substancje, które pielęgnacyjnym działaniem przypominają działanie damskich hormonów. Pochodzące z roślin izoflawony i lignany nawilżą skórę i będą ją chronić przed działaniem wolnych rodników i enzymów niszczących włókna kolagenowe. Wybierając kosmetyki, szukaj tych związków w składzie.

ODZYSKIWANIE JĘDRNOŚCI

Kwas hialuronowy to substancja, która wypełnia przestrzenie między komórkami przez co skóra jest napięta i sprężysta. Wytwarzany jest naturalnie przez nasz organizm, jednak z wiekiem pod wpływem wielu czynników jego produkcja maleje. Spowodowane jest to wolnymi rodnikami, enzymami, czy promieniowaniem UV. Został wynaleziony syntetyczny odpowiednik kwasu hialuronowego, który możemy stosować od zewnątrz. Ten odpowiednik naturalnego składnika naszej skóry nie jest szkodliwy dla człowieka. Wystarczy regularne stosowanie, a zmarszczki nie będą już tak głębokie.

NAWILŻANIE

Nawilżanie to nie tylko natłuszczanie skóry. Nieodzownym jego elementem jest złuszczanie martwego naskórka. Dla pań w okolicach 40. Roku życia najlepszy będzie peeling enzymatyczny. Enzym pozwoli na eksfoliację, przez co zawarte w kremach składniki aktywne lepiej się wchłoną.

Zdjęcie Czego potrzebuje skóra czterdziestolatki? #1
źródło: http://mediashelf.us

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ