Jak szybko i sprytnie wyczyścić klawiaturę?

Jak szybko i sprytnie wyczyścić klawiaturę?
23Maj

Spędzasz nad nią wiele czasu w ciągu dnia. Jest siedliskiem bakterii, większym niż deska klozetowa! O czym mowa? Twoja klawiatura od komputera. Ile brudu i kurzy znajduje się na klawiaturze i pod klawiszami? Wyczyść ją a się dowiesz!

Jak wyczyścić klawiaturę domowymi sposobami?

#1. Patyczki do uszu namocz delikatnie w alkoholu izopropylenowym i odkaź klawiaturę. Pamiętaj, aby nie używać do tego zwykłego alkoholu!

#2. Pracochłonny, ale dokładny sposób polega na rozkręceniu klawiatury i usunięciu klawiszy z pomocą śrubokrętu. Czyścisz klawisze w misce z wodą i detergentem (może być płyn do mycia naczyń), dokładnie suszysz i montujesz z powrotem w klawiaturze. Zanim zdecydujesz się na ten sposób – zrób sobie zdjęcie klawiatury, aby znać położenie wszystkich klawiszy!

#3. Chusteczki antybakteryjne to prosty sposób na doraźne czyszczenie klawiszy i pozbycie się zarazków.

#4. Możesz postawić klawiaturę pionowo i delikatnie stuknąć nią o blat. Część śmieci i okruchów ze środka powinna wylecieć. Reszty paprochów ze środka możesz się pozbyć z pomocą zwykłej suszarki do włosów. Ciśnienie powietrza powinno wymieść paprochy – tylko uważaj na temperaturę suszarki, aby nie przegrzać klawiatury.

Zdjęcie Jak szybko i sprytnie wyczyścić klawiaturę? #1
Fot. Pixabay.com
Zdjęcie Jak szybko i sprytnie wyczyścić klawiaturę? #2
Fot. http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/konserwacja/2009/08/czyscimy-klawiatury.aspx
następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja