Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?


                    Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?
05Maj

Letni czas sprzyja prezentowaniu ciała w strojach kąpielowych. Jeśli ćwiczenia i dieta cud nie przyniosły przed urlopem pożądanych efektów, dobrze dobrany strój kąpielowy może zakamuflować to i owo. Każda z nas ma jednak inną sylwetkę i warto wiedzieć, jak dobrać do niej kostium. Co będzie odpowiednie dla kształtu gruszki, jabłka, a co dla klepsydry lub papryki? Objaśniamy, prezentujemy!

Stań przed lustrem i oceń swoją figurę. Następnie dobierz idealny strój kąpielowy.

Gruszka

Panie o figurze gruszki, zwanej także „trójkątem” lub literką „A” charakteryzują się wąskimi ramionami, większym brzuszkiem oraz masywnymi udami.

Strój kąpielowy może naprawić te lekkie dysproporcje. Zasada jest prosta: musisz odwrócić uwagę od bioder i brzucha, a skierować ją na biust. Dlatego góra od stroju może być w jaskrawych kolorach, z aplikacjami na biuście. Natomiast dół powinien być zabudowany. Szorty, majtki z podwyższonym stanem lub piękne pareo są zdecydowanie dla ciebie!

Klepsydra

Klepsydra to figura zwana też literą „X”.

Jesteś szeroka w ramionach i biodrach i nie masz wcięcia w talii. Strojem kąpielowym możemy spróbować dodać ci trochę krągłości. Góra od stroju typu push up optycznie powiększy piersi. Możesz pozwolić sobie na biustonosz we wzory, z falbanami i marszczeniami. Mocno wycięte lub proste figi są dla ciebie. Z figurą „klepsydry” możesz sobie pozwolić na stonowany kostium jednoczęściowy, w którym Twoja figura będzie się elegancko prezentować.

Zdjęcie Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki? #1

Papryka

Papryka to figura nazywana również „kolumną” lub „prostokątem”. Przypomina kształtem literę „H”.

Unikaj wąskich ramiączek w górze od stroju. Jeżeli przy figurze „papryczki” masz mały biust, możesz go optycznie powiększyć poprzez biustonosz typu push up, falbany, marszczenia i wzory. Jeśli masz duży biust – zdecyduj się na gładką, stonowaną górę. Kształt pośladków podkreślą mocno wycięte figi. Możesz również pozwolić sobie na monokini, czyli kostium kąpielowy z mocnymi wcięciami po bokach. To uwydatni twoją talię.

Jabłko

Jesteś większa w okolicach brzucha i masz raczej obfity biust? Do tego mniejsze biodra i szczupłe nogi? Jesteś „jabłuszkiem”!

Możesz śmiało podkreślić biust lub pośladki. Wybierz strój dwuczęściowy, w stonowanych kolorach. Jeśli tkanina z wzorem, to tylko pionowym. Unikaj falbanek, błyszczących materiałów, które powodują optyczne powiększenie. Dół kostiumu może być mocno wycięty – podkreśl nogi! Jeśli twój brzuszek jest zdecydowanie większy, może zrezygnuj ze stroju dwuczęściowego i zdecyduj się na jednoczęściowy lub modne tankini, czyli figi i koszulkę na ramiączkach.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja