Jak pozbyć się żółtego odcienia blond? To działa!

Jak pozbyć się żółtego odcienia blond? To działa!

Blond jest kolorem wymagającym szczególnej pielęgnacji. Kolor ten ma tendencję do żółknięcia. Włosy farbowane na blond szybko zmieniają odcień. Jeśli nie chcesz wyglądać jak kurczaczek i pragniesz pozbyć się żółtych refleksów - przeczytaj nasze porady. Sprawdziliśmy, jak skutecznie ochłodzić blond.

#1. Niebieskie szampony

Bez obaw. Mimo, że butelki tych szamponów są zwykle w kolorze niebieskim lub fioletowym, ich zawartość skutecznie neutralizuje efekt żółknięcia. Taki szampon nadaje włosom pełen blasku platynowy odcień.

Jedynym minusem niektórych niebieskich szamponów jest wysuszenie i plątanie się włosów. Dlatego warto stosować je wraz z odżywkami.

#2. Wodny roztwór fioletu gencjanowego

Taki roztwór można kupić w aptece za ok. 5 zł. Fiolet gencjanowy to preparat w postaci roztworu wodnego 1% działającego antyseptycznie i osuszające. Ponadto działa bakteriobójczo i znajduje zastosowanie w odkażaniu ran skórnych.

Jak za jego pomocą ochłodzić nasz żółty blond? Musimy zrobić płukankę. 5-8 kropli gencjany dodajemy do pół litra wody lub porcji maski. Fioletową płukanką zalewamy włosy lub w przypadku maski nakładamy ją na włosy na ok. 30 minut i spłukujemy. Podobnie jak przy poprzedniej metodzie – włosy mogą być wysuszone. Dlatego nie wolno stosować gencjany częściej niż raz na 2-3 tygodnie.

#3. Rumianek

Jeśli chcesz skorzystać z bardziej naturalnej metody polecamy rumianek.
Zaparz rumiankową herbatę.
Ostudź napar.
Namocz w nim włosy przez ok. 15-20 minut.
Spłucz i wysusz włosy.

Tu efekty przyniesie regularne stosowanie płukanki, która poza rozjaśnieniem włosów blond, odżywi je i pielęgnuje skórę głowy.


Zdjęcie Jak pozbyć się żółtego odcienia blond? To działa! #1
http://www.beautyzion.com/white-hair/white-hair-toner-shampoo-and-white-hair-extension/
Justyna

Polecane