6 genialnych zastosowań zużytej torebki herbaty!


                    6 genialnych zastosowań zużytej torebki herbaty!
08Kwi

#Leczy oparzenia słoneczne

Po intensywnym opalaniu mogą pojawić się poparzenia. Pieczenie i swędzenie jednak możesz w łatwy sposób załagodzić. Wystarczy, że przyłożysz do oparzeń zaparzone torebki czarnej herbaty. Pomaga, ponieważ posiada wiele właściwości łagodzących.

#Worki pod oczami

Czarna herbata posiada również taniny, które doskonale radzą sobie z cieniami i workami pod oczami. Wystarczy, że przyłożysz dwie torebki zaparzonej herbaty do zamkniętych powiek i pozostawisz na kilka minut.

#Walka z łupieżem

Herbata nadaje się również do płukanek. Nadaje włosom połysk i pomaga w walce z łupieżem. Zaparz herbatę i po umyciu włosów obje je szklanką napoju.

#Odświeżanie butów

Jeśli w Twoich butach pojawiła się wilgoć i nieprzyjemny zapach, umieść w każdym z butów po dwie torebki herbaty (suche, nie zaparzone). Doskonale absorbują one wilgoć i nieprzyjemny zapach.

Zdjęcie 6 genialnych zastosowań zużytej torebki herbaty! #1

#Nawóz

Taniny z herbaty obniżają pH globy, dzięki temu rozwija się w niej mniej grzybów. Torebkę herbaty można umieścić również pod glebą roślin doniczkowych.

#Ból i opuchnięte dziąsła

Herbata łagodzi również ból i opuchliznę dziąseł. W tym celu używa się najczęściej torebek z zieloną herbatą. Wystarczy włożyć je do buzi i obłożyć bolące dziąsła.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja