3 najlepsze sposoby na pozbycie się czarnych zaskórników

3 najlepsze sposoby na pozbycie się czarnych zaskórników

Zaskórniki potrafią przebijać się przez każdy makijaż, sprawiają, że nasza cera wygląda nieświeżo i dość trudno jest się ich pozbyć konwencjonalnymi metodami. Wiele osób ma z nimi problem i stara się go rozwiązać, jednak nie wszystkim się udaje pozbyć tych niedoskonałości.

Na szczęście istnieją metody, dzięki którym dużo łatwiej rozwiążesz problem zaskórników.

#Żelatyna i mleko

Jest to niezwykle skuteczna metoda na pozbycie się zaskórników, o której wciąż niewiele osób wie. Wymieszaj żelatynę i mleko w proporcji 1:1 i podgrzej w kąpieli wodnej. Poczekaj aż mieszanka wystygnie i nałóż ją na miejsca, gdzie występują zaskórniki. Kiedy maska całkowicie zastygnie, ściągnij ją z twarzy płynnym ruchem.

Zdjęcie 3 najlepsze sposoby na pozbycie się czarnych zaskórników #1

#Mleko i gałka muszkatołowa

Wymieszaj mleko z gałką muszkatołową tak, aby powstała gęsta pasta. Zwilż delikatnie skórę twarzy i zrób peeling, dokładnie masując strefę T (czoło, nos, brodę). Peeling wykonuj ok. 3 minut. Po tym czasie opłucz twarz letnią wodą. Taka maska doskonale oczyszcza i złuszcza. Do całkowitego pozbycia się zaskórników należy wykonywać ją regularnie - ok. 3 razy w tygodniu.

#Sok z cytryny

Tonik przygotowany z soku z cytryny doskonale oczyszcza skórę, usuwa martwy naskórek, oczyszcza i zwęża pory. Sok należy wymieszać z wodą - najlepiej w szklance wody rozpuścić łyżkę soku. Dzięki temu nie podrażnia skóry. Oczyszczoną twarz przetrzyj wacikiem zwilżonym tonikiem.

Uwaga: pamiętaj, aby zabieg wykonywać tylko wieczorem, ponieważ sok z cytryny na twarzy wystawiony na promieniowanie słoneczne może spowodować uwydatnienie wszelkich plam na skórze. Nie stosuj tej mieszanki również wtedy, kiedy masz podrażnioną lub wyjątkowo delikatną skórę.

Agnieszka

true

Polecane