6 trików, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze na zakupach

6 trików, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze na zakupach
10Lut

Na zwykłych zakupach najczęściej przepłacamy. Kupujemy bezmyślnie produkty spożywcze, które nie są nam potrzebne, lądują zepsute w koszu na śmieci i wydajemy na nie o wiele więcej niż są warte. Przestrzegając kilku prostych porad, może na zwykłych zakupach zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych - w zależności od ilości produktów.

#Zwracaj uwagę na produkty z dolnych półek

Produkty z niższych półek są tańsze, a ich jakość wcale nie jest gorsza. Na wysokości oczu zazwyczaj znajdują się drogie produkty. Dzięki ich umiejscowieniu zazwyczaj sięgamy właśnie po ten droższy produkt.

#Sprawdzaj termin ważności

Jest to szczególnie ważne, ponieważ niezależnie od ceny produktu, nie opłaca się wydawać pieniędzy na coś, co za chwilę będziemy musieli wyrzucić.

#Uważaj na promocję

Sprawdzaj, czy ceny produktów na promocji są naprawdę niższe. Czasem może się okazać, że cena produktu, który normalnie kosztuje 10 zł, przed promocją wzrasta do 20 zł tylko po to, aby w odpowiednim czasie ogłosić promocję -50%. W rzeczywistości płacimy tyle, ile zapłacilibyśmy normalnie, gdyby cena nie została podniesiona.

#Nie rób zakupów gdy jesteś głodna

Kiedy jesteśmy głodni mamy ochotę dosłownie na wszystko. Przez to kupujemy dużo więcej niepotrzebnych rzeczy. Przed wyjściem na zakupy warto coś przekąsić.

#Zawsze rób listę zakupów

Jeśli dokładnie zaplanujesz posiłki będziesz w stanie kupić tylko te produkty, których potrzebujesz.

#Szukaj tańszych zamienników

Niektórych produktów nie da się zamienić na inne - tańsze. Jednak zdecydowana większość ma swoje tańsze zamienniki nie różniące się niczym, poza marką.

Zdjęcie 6 trików, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze na zakupach #1

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ