Pozbądź się bólu głowy, mięśni i wylecz przeziębienie za pomocą tych 3 olejków!

Pozbądź się bólu głowy, mięśni i wylecz przeziębienie za pomocą tych 3 olejków!
12Sty

Aromaterapia jest bardzo skuteczną i przede wszystkim bezpieczną metodą leczenia bólu oraz innych problemów zdrowotnych. Skoncentrowane wyciągi z roślin mają wiele różnych właściwości i zastosowań. W zależności od tego, po jaki olejek sięgniemy, możemy uzyskać działanie relaksacyjne, przeciwbólowe, antybakteryjne, i wiele, wiele innych. Teraz jednak skupimy się na olejkach, które przede wszystkim pomogą wyleczyć przeziębienie i grypę.

#Olejek eukaliptusowy.

Posiada wyjątkowe właściwości łagodzące kaszel, bóle reumatyczne i działa przeciwbakteryjnie. Dodatkowo, płucząc nim usta zapobiegniesz rozwojowi próchnicy.

#Olejek anyżowy.

Wyleczy nie tylko kaszel i przeziębienie, ale również infekcje gardła.

#Olejek cynamonowy.

Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu grypy i jej objawów. Ma również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, dlatego warto go stosować bezpośrednio na skórę.

Jak stosować olejki?

Zdjęcie Pozbądź się bólu głowy, mięśni i wylecz przeziębienie za pomocą tych 3 olejków! #1

Warto zapamiętać, aby nigdy nie stosować olejków doustnie. Niektóre z nich mogą poważnie obciążyć narządy, ze względu na duże stężenie różnych substancji. W przypadkach przeziębienia, kaszlu, grypy czy bólu głowy warto zrobić inhalację, na przykład dodać olejek do gorącej kąpieli. W przypadku bólu mięśni i stawów można delikatnie rozcieńczyć olejek i wykonywać masaże lub kompresy.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ