Uroda

Jak pozbyć się popękanych pięt i odcisków? Sprawdzony sposób z aspiryną

Suche, szorstkie i popękane pięty oraz odciski to problem, z którym na pewno każdy z nas się borykał. Pojawiają się one w przypadku, gdy nie odpowiednio dbamy o nasze stopy lub chodzimy w niedopasowanym obuwiu. Czasami dochodzi do tego, że zmiany te zaczynają boleć i nie można tego bagatelizować.  Poznajcie sposób z alkoholem i aspiryną na popękane pięty i odciski!

1) Okłady z aspiryny 

Do jego przygotowania potrzeba 10 tabletek aspiryny oraz szklankę alkoholu.  Tabletki należy rozkruszyć, zalać alkoholem i odstawić na około 2 dni. Po tym czasie mieszankę należy ponownie wymieszać i nałożyć na pięty. Można ją przykryć gazą lub wacikiem i owinąć folią, a następnie nałożyć skarpetę i pójść spać. Rankiem należy stopy umyć i nałożyć na nie krem nawilżający, ponieważ alkohol działa wysuszająco.

Długość stosowania: Aby dał efekty widoczne gołym okiem, to powinno się go stosować około 10 dni, ponieważ po tym czasie efekty są najbardziej zadowalające. 

Przechowywanie: Taką mieszankę należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Przeciwwskazania: Nie należy jej stosować, jeśli na piętach powstały rany lub głębokie zadrapania

Inne sposoby na odciski i popękane pięty

Jeśli nie lubicie zapachu alkoholu lub taki sposób "odbudowy" pięt wydaje się dla was nie odpowiedni, to spróbujcie innych, domowych metod, które pomogą w walce z odciskami i suchymi piętami. Można je zrobić na bieżąco, więc nie ma potrzeby przygotowywać ich na zapas i przechowywać. 

 Woda z solą 

Na popękane pięty i odciski  pomoże moczenie stóp w wodzie z solą. Dobrze zastosować do tego sól leczniczą np. iwonicką lub bocheńską. Moczyć stopy można też w wyciągu z Morza Martwego. Gdy na piętach powstały rany, to nie należy stosować soli kuchennej, ponieważ może ona jeszcze bardziej podrażnić pięty.  

Długość stosowania: Wodę z solą powinno stosować się na stopy od 4 do 5 dni w zależności, jak bardzo pięty są wysuszone .

Przeciwwskazania: Nie powinny jest stosować osoby, które cierpią na w niewydolności krążenia, mają ostre stany zapalne lub posiadają wadach serca. 

2) Napar z ziół

"Uratować" pięty może też napar z ziół. Do jego przyrządzenia warto zastosować kozieradkę, siemię lniane i rumianek, które należy zalać wrzątkiem. Gdy napar ostygnie, to należy w nim moczyć stopy przez koło kwadrans. Aby wzbogacić napar w dodatkowe właściwości zdrowotne, to możemy do niego dodać również nagietek czy ziele krwawnika. 

Długość stosowania: Około 7 dni wystarczy, ponieważ po tym czasie pięty "nasiąkną" odpowiednią ilością oleju i będą miękki i gładki w dotyku. 

Przeciwwskazania: Nie powinny  stosować go osoby, które są uczulone na którekolwiek zioło, ponieważ ma ono wtedy bezpośredni kolor ze skórą. 

4) Siemię lniane 

 Na popękany pięty i odciski warto też zastosować siemię lniane. Wystarczy zalać je wrzątkiem i po ostudzeniu  moczyć w nim stopy. Następnie zetrzeć złuszczający się naskórek pumeksem. Siemię lniane zawiera w swoim składzie olej, który uelastycznia i zmiękcza skórę. 

Długość stosowania: Średni czas stosowania tej metody to 8 dni, ale jeśli nie zauważymy niepożądanych skutków ubocznych, to możemy stosować ją dłużej. 

Przeciwwskazania: Siemię lniane nie jest polecane dla kobiet w ciąży, osobom, które przyjmują leki na rozrzedzenie krwi oraz tych, które cierpią na zaparcia. 

 

Popularne artykuły

Kolejna silna reakcja alergiczna po szczepieniu na COVID-19

Te zioła wzmocnią Twoją odporność i ochronią przed przeziębieniem

Medycy stali się ofiarami hejtu! Zamiast braw- przebite opony i wyzwiska!