Jak pozbyć się kurzajek domowym sposobem?

Jak pozbyć się kurzajek domowym sposobem?

Kurzajki to powszechny, ale nieestetyczny problem. Zazwyczaj występują w postaci małej narośli na stopach lub dłoniach. Kurzajki są zaraźliwe, dlatego jeśli zauważymy jedną z nich na naszym ciele, należy jak najszybciej się jej pozbyć. Istnieje wiele domowych i skutecznych sposobów na ich usunięcie.

#Mniszek lekarski.

Mleczko z łodygi mniszka lekarskiego doskonale sprawdza się w walce z kurzajkami. Należy smarować nim kurzajki kilka razy dziennie.

#Olejek z drzewa herbacianego.

Od lat stosowany na różne dolegliwości olejek z drzewa herbacianego radzi sobie również z kurzajkami. Wystarczy smarować zmiany przez dwa tygodnie, kilka razy dziennie oraz na noc.

#Głąb kalafiora.

Okłady z głąba kalafiora to również prosty i skuteczny sposób. Wystarczy przyłożyć kawałek surowego warzywa do kurzajki i zakleić plastrem. Okład należy zmieniać co kilka godzin.

#Czosnek.

Świeży ząbek czosnku należy zmiażdżyć i zrobić z niego papkę. Robić okłady tak, jak w przypadku kalafiora.

#Jaskółcze ziele (Glistnik).

Jest to wyjątkowo popularne ziele, którego mleczko z łodygi świetnie radzi sobie z kurzajkami. Kurzajkę należy posmarować mleczkiem i zakleić plastrem. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ mleczko jest trujące. Uważaj, aby nie dostało się ono do ust.

Agnieszka

Polecane