Jak prawidłowo nakładać podkład?
Jak prawidłowo nakładać podkład?
Pewnie nie raz zdarzało Ci się zaobserwować kobietę, która miała w niewłaściwy sposób nałożony na twarzy podkład. Być może odcinał się silnie zaznaczoną granicą na krańcach twarzy, ponieważ jego odcień został zupełnie nieodpowiednio dobrany. Wyglądało to, jakby owa kobieta założyła zbyt ciemną lub zbyt porcelanową maskę. Albo inny przypadek – nadmiar podkładu. Część pań ma tendencję do nakładania dużej ilości tego specyfiku. Zazwyczaj mają na celu ukrycie w ten sposób niedoskonałości skóry. Jednak koniec końców sprawiają, że ich makijaż wygląda śmiesznie, a niedoskonałości nadal widać, choć są pokryte naprawdę imponującą ilością podkładu. W jaki więc sposób powinno się nakładać ten kosmetyk?
Wybierając podkład w drogerii, poradź się ekspedientki. Ona pomoże Ci dobrać odpowiedni odcień kosmetyku do Twojej twarzy. Mamy tendencję do wybierania ciemniejszych kosmetyków niż nasz naturalny kolor skóry, dlatego warto się poradzić. Zanim nałożysz podkład, umyj dokładnie twarz. Możesz zastosować również peeling, by usunąć martwy naskórek i wygładzić cerę. Następnie nałóż krem nawilżający. Gdy kosmetyk się wchłonie, możesz przystąpić do nakładania podkładu. Do aplikowania kosmetyku możesz użyć palców. Narazisz się jednak w ten sposób na to, że na Twojej twarzy pozostaną nieroztarte smugi kosmetyku. Dlatego też najlepiej się zaopatrzyć w gąbeczkę lub pędzel z naturalnego włosia przeznaczony właśnie do tej czynności (jest to dość gruby pędzel z krótkim włosiem).
Nakładanie podkładu powinnaś rozpocząć od środka czoła. Następnie powinnaś kierować się w dół. Nie zapominaj też, że na każdej wysokości musisz zaczynać od środka twarzy i iść w kierunku jej krańców – nigdy zaś odwrotnie. Pamiętaj też, żeby zwrócić uwagę na to, jaka ilość podkładu została naniesiona w okolicy włosów. W tym miejscu bardzo łatwo o pozostawienie nadmiernej ilości kosmetyku, co będzie skutkować ciemnymi plamami, które będą dawać efekt maski. Tego typu miejscem są również brwi – nie nakładaj na nie zbyt wiele podkładu, gdyż będzie to bardzo widoczne. Równie newralgicznymi miejscami są okolice oczu oraz ust, a także nosa. Ze względu na zmarszczki mimiczne, które powstawia w tych okolicach, czasami zdarza się, że położymy podkład niezbyt dokładnie, pozostawiając jaśniejsze plamy. Także miejsce między nosem a górną wargą jest wymagające – jeśli masz na górnej wardze niewidoczny meszek to niezwrócenie uwagi na to miejsce w czasie nakładania podkładu może dać efekt ciemniejszej plamy w tym właśnie miejscu.
Jeśli chcesz, żeby podkład jak najdłużej utrzymał się na Twojej twarzy, powinnaś go przypudrować. Za pomocą sypkiego pudru możesz utrwalić podkład na kilka godzin. Jeśli szykujesz się na dłuższą imprezę, koniecznie zastosuj też bazę pod podkład, która pozwoli Ci dłużej cieszyć się doskonałą buzią. W podobny sposób możesz utrwalić makijaż powiek – najpierw nałóż na nie podkład, a następnie utrwal sypkim pudrem lub sypkim cieniem do powiek. W ten sposób nie będziesz miała na powiekach linii nagromadzonego podkładu.