Maska z kawy


                    Maska z kawy
29Paź
29Paź

Opis:

Zastanawiałaś się niejednokrotnie, jakie składniki domowe możesz wykorzystać jako naturalny kosmetyk? Podam Ci kilka domowych pomysłów, jak zadbać o swoją skórę bez kupowania dodatkowych i drogich kosmetyków. Gwarantuję, że zobaczysz różnice – i to niewielkim kosztem :)

Na dobry początek proponuję Ci użyć najbardziej pospolity produkt, który znajdziesz w każdym domu.

Kawa sypana, którą pije się każdego poranka służy jako wyśmienite “Dzień dobry”, a produkt końcowy, czyli zaparzone fusy zaserwują Tobie fantastyczny peeling lub maseczkę na twarz.

Ekstrakt z kawy możesz użyć jako maseczkę poprawiającą krążenie w okolicach twarzy lub zastosować jako peeling na całe ciało. Z dodatkiem innych składników skutecznie złuszcza, oczyszcza i nawilża twarz.
Maseczka z kawy do twarzy cera normalna

2 łyżeczki zaparzonej kawy sypanej lub 1 odpad kawy z ekspresu
1 łyżeczka oleju kokosowego w formie płynnej
1 łyżeczka soku z cytryny
szczypta cynamonu

Wymieszaj wszystkie składniki w małym naczyniu. Maseczka pachnie bardzo ładnie. Rozprowadź okrężnymi ruchami na twarzy omijając okolice oczu. Masuj przez chwilę delikatnie przyciskając skórę. Pozostaw na twarzy przez ok 10-15 min. Delikatnie zmyj z twarzy ziarenka kawy. Skóra nie wymaga kremowania, ponieważ olej kokosowy świetnie natłuszcza naskórek.
Maseczka z kawy do twarzy cera sucha



2 łyżeczki zaparzonej kawy sypanej lub 1 odpad kawy z ekspresu
1 łyżeczka oleju kokosowego w formie płynnej
odrobina oliwy z oliwek
1 łyżeczka płynnego miodu
szczypta cynamonu

Wymieszaj wszystkie składniki w małym naczyniu. Rozprowadź okrężnymi ruchami na twarzy omijając okolice oczu. Masuj przez chwilę delikatnie przyciskając skórę. Pozostaw na twarzy przez ok 10-15 min. Delikatnie zmyj z twarzy ziarenka kawy. Skóra nie wymaga kremowania, ponieważ jest dobrze natłuszczona przez oliwę, olej kokosowy i miód.

Peeling do ciała z kawy i oleju kokosowego

3 łyżki zaparzonej kawy sypanej lub 2 odpady kawy z ekspresu
1 łyżka oleju kokosowego w formie płynnej
1 łyżeczka soku z cytryny
1 łyżeczka oliwy z oliwek
1 łyżka płynnego miodu
szczypta cynamonu

Wymieszaj wszystkie składniki w małym naczyniu. Maseczkę najlepiej wykonywać pod prysznicem. Rozprowadź okrężnymi ruchami na ciele w kierunku dolnym. Masuj przez chwilę delikatnie przyciskając skórę. Delikatnie spłucz letnią wodą. Uwaga! Zbyt ciepła woda może wydać się bardzo gorąca, gdyż masując skórę pobudziliśmy krążenie. Skóra nie wymaga kremowania, ponieważ jest dobrze natłuszczona przez oliwę, olej kokosowy i miód. <3 Cudownie.

.by Jasia.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja