Jak wykonać naturalny makijaż

Jak wykonać naturalny makijaż

Jak wykonać naturalny makijaż?

Makijażem kobiety chcą wydobyć piękno ze swojej twarzy. Makijaż naturalny jest jednym z najtrudniejszych do wykonania, ponieważ chodzi o to, żeby nie było go widać, ale żeby był.

Podkład i baza

Na początek musimy zadbać o to, żeby podkład był odpowiednio dobrany. Żeby zapewnił krycie, ale bez tak zwanego „efektu maski”. Do cery suchej absolutnie nie należy używać podkładów matujących! Pod podkład należy użyć bazy. Do cery tłustej koniecznie baza beztłuszczowa, nawilżająca lub krem koloryzujący.

Róż

Kolejny krok to róż. Jego kolor powinien być zbliżony maksymalnie do koloru ust lub naturalnego odcienia policzków, gdy kobieta się rumieni.

Bronzer

Bronzer należy nakładać bardzo oszczędnie. Kolor bronzera dobieramy do odcienia skóry na dekolcie. W celu uniknięcia efektu maski nakłada się go również na szyję, dekolt oraz uszy.

Rozświetlacz

Rozświetlacz służy do tego aby nadać twarzy blasku. Jednak należy używać go z umiarem. Jeśli nałożymy za dużo, będziemy się za bardzo świecić. Kolor dobieramy do naturalnego odcienia cery.

Szminka

Wybieramy szminkę, której kolor jest najbardziej zbliżony do koloru naszych ust. Dzięki temu uwydatnimy nasz naturalny blask. W makijażu naturalnym unikamy ciemnych oraz zbyt jasnych kolorów szminek.

Kreski, cienie, tusz do rzęs

Podczas malowania kresek na powiekach należy pamiętać o tym, żeby zacząć cieńszą kreską od wewnętrznego kącika i pogrubiać ją idąc w stronę zewnętrznego – nigdy odwrotnie. Jaśniejsze cienie nakładamy w wewnętrznym kąciku, ciemniejsze w zewnętrznym.Tuszując rzęsy należy pamiętać aby nie poprawiać zbyt wiele razy, ponieważ rzęsy mogą się posklejać.

Ewelina

true

Polecane