Ekranizacje powieści Jakuba Żulczyka od dawna cieszą się wielką popularnością. Seriale, takie jak “Ślepnąc od świateł” czy “Informacja zwrotna” zdobyły serca Polaków już dawno. Teraz przyszedł czas na kolejny hit - “Wzgórze psów”, czyli powieść wydaną osiem lat temu.
Ekranizacja powieści Jakuba Żulczyka
“Wzgórze psów” to książka wydana przez Jakuba Żulczyka w 2017 roku. Na ekranizację tej powieści czekało wielu miłośników twórczości poczytnego autora. Tym bardziej, że ekranizacje jego innych książek, takich jak “Ślepnąc od świateł”, były na bardzo wysokim poziomie.
“Wzgórze psów” już na Netflix
“Wzgórze psów” trafiło właśnie na Netflixa 8 stycznia 2025 roku i już zdobyło pozytywny odbiór. Serial ma jedynie
Serial, a właściwie miniserial, przyciąga uwagę nie tylko ciekawą fabułą zawartą w powieści, ale także gwiazdorską obsadą. W rolach głównych zobaczymy bowiem między innymi Roberta Więckiewicza, Jaśminę Polak, Mateusza Kościukiewicza, a także Wojciecha Zielińskiego.
W serialu poznamy historię rozchwytywanego pisarza, który wraca w rodzinne strony. Tam, w niewielkim miasteczku, będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości i zauważy powiązania między niedawnym morderstwem a zbrodnią sprzed lat.
“Potworne zbrodnie, niespisane prawdy, wyznania na łożu śmierci…Bestsellerowy pisarz odkrywa, że w sprawie śmierci jego dziewczyny jest wiele niewiadomych.” - opisuje serial Netflix.
“Morderstwa, zaginieni ludzie, duchy i lokalna korupcja - oto małe miasteczko Zybork. W samym środku tego wszystkiego, odnoszący sukcesy pisarz musi powrócić do rodzinnego miasta, aby zdać sobie sprawę ze swojego udziału w tragedii z przeszłości, zanim szantażysta go zdemaskuje.” - czytamy na Filmweb.pl.
Serial trzyma w napięciu, a na przestrzeni zaledwie pięciu odcinków poznajemy niezwykle ciekawą, pełną tajemnic i niewiadomych historię.
„Wzgórze psów” to wielowarstwowa opowieść o prowincjonalnej Polsce, która balansuje na granicy thrillera, dramatu obyczajowego i psychologicznej wiwisekcji współczesnych relacji społecznych. Zarówno książka, jak i serial portretują bolączki małej społeczności, gdzie za fasadą sielskich obrazów kryją się przemoc, korupcja i zamiatane pod dywan dramaty z przeszłości. - pisze z kolei Michał Jarecki z portalu spidersweb.pl.