Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Gwiazda "Świata według Kiepskich" miała 58 lat

Ewelina
Newsy
09.06.2024 12:43
Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Gwiazda "Świata według Kiepskich" miała 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka, znana przede wszystkim z roli Halinki w serialu "Świat Według Kiepskich", zmarła w wieku 58 lat. Ta smutna informacja została potwierdzona przez Telewizję Polsat oraz Renatę Pałys, która grała u boku Kipiel-Sztuki. Aktorka odeszła w niedzielny poranek po długiej walce z ciężką chorobą.

Rola, która Przyniosła Popularność

Marzena Kipiel-Sztuka zdobyła serca widzów dzięki swojej kreacji Halinki w "Świecie Według Kiepskich". Serial ten emitowany był od 1999 roku aż do 2022 roku, a jej rola stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych w polskiej telewizji. Talent i zaangażowanie Kipiel-Sztuki uczyniły ją ikoną polskiego komizmu.

Kariera i Osiągnięcia

Urodzona 19 października 1965 roku w Legnicy, Marzena Kipiel-Sztuka nie ograniczała się tylko do jednej roli. W 2007 roku wzięła udział w pierwszej edycji popularnego programu "Jak oni śpiewają", emitowanego na antenie Polsatu, gdzie pokazała swoje umiejętności wokalne. Jej talent został doceniony w 2014 roku, kiedy otrzymała nagrodę "Kryształowy Granat" dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Zdjęcie Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka  . Gwiazda "Świata według Kiepskich" miała 58 lat #1
Autorstwa Fryta 73 - Marzena Kipiel-Sztuka 3, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50782152

Życie Prywatne i Walka z Chorobą

Pomimo zawodowych sukcesów, życie prywatne Marzeny Kipiel-Sztuki nie było pozbawione wyzwań. Aktorka zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc oraz depresją, co potwierdziła Renata Pałys w rozmowie z portalem Plejada.pl. Pałys wspomina, że była blisko zaangażowana w życie Marzeny i towarzyszyła jej w trudnych momentach.

Pamięć o Marzenie

Informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jako pierwsza przekazała Renata Pałys w mediach społecznościowych, podkreślając, że aktorka zmarła o godzinie 9:00 rano. "Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka" - napisała Pałys, dodając, że Kipiel-Sztuka chorowała od dłuższego czasu i jej odejście było wielkim ciosem dla wszystkich, którzy ją znali i kochali.

Podsumowanie

Marzena Kipiel-Sztuka pozostanie w pamięci wielu jako utalentowana aktorka, która swoim talentem i osobowością przyciągała miliony widzów. Jej życie, choć naznaczone chorobą, było pełne pasji i niezapomnianych kreacji aktorskich.

Kluczowe Punkty
  • Marzena Kipiel-Sztuka, znana z roli Halinki w serialu "Świat Według Kiepskich", zmarła w wieku 58 lat.
  • Serial "Świat Według Kiepskich" emitowany był od 1999 do 2022 roku.
  • W 2007 roku wzięła udział w programie "Jak oni śpiewają".
  • W 2014 roku otrzymała nagrodę "Kryształowy Granat" dla najkomiczniejszej aktorki.
  • Aktorka zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc oraz depresją.
  • Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną