Wynajęłam detektywa do rozwodu! Mimo, że nie mamy dzieci dostałam spore alimenty!

Agnieszka
Styl życia
03.04.2024 11:39
Wynajęłam detektywa do rozwodu! Mimo, że nie mamy dzieci dostałam spore alimenty!

Rozwód nigdy nie jest niczym łatwym, ani przyjemnym. Czasem jednak można doczekać się sprawiedliwości. Tak było w moim przypadku. Codziennie dziękuję sobie, że nie dałam za wygraną i wynajęłam wtedy detektywa…”. 

“Odkryłam zdradę, ale nie miałam dowodów”

Moje małżeństwo trwało zaledwie 6 lat, z czego trzy ostatnie były nieporozumieniem. Przez pierwsze lata mąż dbał o mnie i czułam, że mnie kocha. Potem jakby upewnił się, że jestem jego i całkowicie odpuścił. 

Na początku tylko podejrzewałam, że mnie zdradza. Pewnego dnia jednak w kolejnej awanturze sam po pijaku przyznał mi się, że ma romans. Na drugi dzień kłamał, że to był żart i nie jestem w stanie mu udowodnić, że mówił prawdę i że naprawdę mnie zdradza.

“Wiedziałam, że w sądzie z nim nie wygram”

Mój były mąż jest wziętym radcą prawnym i wiedziałam, że bez żadnych dowodów na zdradę, nie mam żadnych szans na wygranie z nim w sądzie. 

Będąc pewna, że mąż mnie zdradza, postanowiłam udawać, że uwierzyłam mu w to, że to nieprawda. Zachowywałam się normalnie, nie poruszałam tego tematu i nie robiłam awantur.

Postanowiłam też w tajemnicy wynająć prywatnego detektywa. Mój mąż w życiu by mnie o to nie podejrzewał, bo miał mnie za słabą kurę domową.

To, co odkrył detektyw zagwarantowało mi nie tylko wygraną w sądzie, ale też dożywotnie alimenty!

“Detektyw odkrył więcej, niż chciałam!”

Zatrudniając prywatnego detektywa nie spodziewała się, że dowiem się o wiele więcej, niż bym chciała.

Po pierwsze i najważniejsze - zebrał dowody na zdrady mojego męża. Co więcej, udowodnił, że trwają one od dwóch lat. Przeanalizował bowiem wydatki mojego męża…

Po drugie, detektyw odkrył, że mój mąż w trakcie nasze małżeństwa kupił mieszkanie, które przede mną ukrywał. To właśnie tam sprowadzał kochanki. 

Jego rzekome wyjazdy służbowe kończyły się w jego nowym mieszkaniu. W dni, gdy tam przebywał płacił za kwiaty, kolacje dla dwojga, zakupy w sklepach z drogą odzieżą dla kobiet. 

To niezbite dowody, których Sąd nawet nie kwestionował.

“Dostałam nie tylko orzeczenie o winie, ale też alimenty”

W sprawie rozwodowej najbardziej zależało mi na orzeczeniu o winie byłego męża. To znacznie ułatwia potem podział majątku.

Dowody przeciwko niemu były jednak tak przytłaczające, że oprócz orzeczenia o winie, podziale majątku wspólnego, w którego wchodziło też mieszkanie, o którym nie wiedziałam, dostałam też dożywotnie alimenty!

Z powodu rozpadu małżeństwa mój status majątkowy znacznie spadnie, to oczywiste. Zarabiałam o wiele mniej o męża. Ale z racji tego, że małżeństwo rozpadło z wyłącznej i jednoznacznej winy ex, to teraz musi mi co miesiąc płacić alimenty, jako rekompensatę obniżenia poziomu mojego życia z jego winy. 

Od redakcji:

Jak przygotować się do rozwodu?

1. Konsultacja z adwokatem

 • Znajdź adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym. Pierwszym krokiem powinno być umówienie się na konsultację z adwokatem, który specjalizuje się w rozwodach. Możesz porozmawiać o swojej sytuacji, dowiedzieć się więcej o swoich prawach i opcjach, oraz uzyskać poradę dotyczącą najlepszego sposobu działania.

2. Zbieranie dowodów

 • Zabezpiecz dowody zdrady. Jeśli to legalne w Twojej jurysdykcji, zbieraj dowody, które mogą potwierdzić zdradę, takie jak wiadomości tekstowe, e-maile, zdjęcia, czy świadectwa. Pamiętaj, aby nie naruszać prawa, szczególnie w kwestii prywatności i inwigilacji.
 • Dokumentuj swoje finanse. Zbierz kopie wszystkich ważnych dokumentów finansowych, w tym wyciągów bankowych, deklaracji podatkowych, dokumentacji kredytowej, polis ubezpieczeniowych, oraz informacji o nieruchomościach i innych wartościowych aktywach.

3. Zabezpieczenie finansowe

 • Utwórz oddzielne konta bankowe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, rozważ otwarcie osobistego konta bankowego i karty kredytowej. Może to być ważne, aby zabezpieczyć swoje finanse przed i po rozwodzie.
 • Ocena wspólnych długów. Zrozumienie, jakie długi są wspólne, a jakie osobiste, pomoże Ci przygotować się do negocjacji finansowych podczas rozwodu.

4. Planowanie przyszłości

 • Rozważ swoje potrzeby mieszkaniowe. Zastanów się, gdzie będziesz mieszkać w trakcie i po rozwodzie. Może to wymagać planowania i oszczędzania pieniędzy na ewentualną przeprowadzkę czy zakup nowego miejsca.
 • Zastanów się nad opieką nad dziećmi. Jeśli masz dzieci, zacznij myśleć o ich przyszłości, w tym o ustaleniach dotyczących opieki, wsparcia finansowego i jak rozwód może wpłynąć na ich życie.

5. Utrzymywanie zdrowia psychicznego

 • Wsparcie emocjonalne. Rozwód może być emocjonalnie wyczerpujący, dlatego ważne jest, abyś miała wsparcie bliskich lub profesjonalnego terapeuty.

6. Dokumentacja

 • Przygotuj pełną dokumentację. Oprócz dowodów na zdradę i dokumentów finansowych, zbierz wszelkie inne istotne dokumenty, które mogą być potrzebne w trakcie rozwodu, takie jak akty małżeństwa, umowy przedmałżeńskie, dowody na wspólne inwestycje i zobowiązania.

Pamiętaj, że prawo różni się w zależności od jurysdykcji, dlatego istotne jest, abyś działała zgodnie z lokalnymi przepisami i pod kierunkiem specjalisty. W trakcie tego procesu bardzo ważne jest, abyś zadbała o siebie, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym.

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy, jeśli borykacie się z podobnymi dylematami lub innymi problemami, które chcielibyście podzielić się z nami, zachęcamy do napisania na adres [email protected] pełną anonimowość i dyskrecję. Pamiętajcie, że dzielenie się swoimi uczuciami i doświadczeniami może być pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedzi i wsparcia. Jesteśmy tu dla Was, by słuchać, doradzać i inspirować.

Kluczowe Punkty
 • Rozwód to trudny proces, ale niektóre osoby doświadczają poczucia sprawiedliwości, jak w przypadku tej kobiety, która wynajęła detektywa.
 • Kobieta podejrzewała swojego męża o zdradę, ale nie miała dowodów. Mąż, będący wziętym radcą prawnym, twierdził, że nie jest w stanie jej udowodnić swojej niewinności.
 • Detektyw nie tylko potwierdził zdradę męża, ale również odkrył, że mąż kupił mieszkanie, które ukrywał przed żoną.
 • Dzięki dowodom zgromadzonym przez detektywa, kobieta wygrała sprawę rozwodową, otrzymując orzeczenie o winie męża i dożywotnie alimenty.
 • Przygotowanie do rozwodu obejmuje konsultację z adwokatem, zbieranie dowodów, zabezpieczenie finansowe, planowanie przyszłości, utrzymanie zdrowia psychicznego i gromadzenie dokumentacji.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną