Zmiany w bagażu podręcznym?! Ta tania linia lotnicza ma dobre informacje dla podróżnych

Martyna P.
Newsy
29.02.2024 10:42
Zmiany w bagażu podręcznym?! Ta tania linia lotnicza ma dobre informacje dla podróżnych

Pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogą spodziewać się zmian związanych z bagażem podręcznym. Prawdopodobnie zwiększą się dopuszczalne wymiary. 

Większy bezpłatny bagaż podręczny!?

Do sprawy tej odniósł się Michael O’Leary, szef Ryanaira w rozmowie z Fly4free.pl. Linie lotnicze Ryanair chcą dostosować dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego do innych europejskich przewoźników. Obecnie wymiary bezpłatnego bagażu wynoszą 40 cm x 20 cm x 25 cm. Mała torba musi zmieścić się pod fotelem z przodu na pokładzie.

O'Leary zakomunikował, że wszystkie linie powinny mieć jeden, konkretny wymiar bezpłatnego bagażu. Mężczyzna dodał, że firma rozważa powiększenie wymiaru bezpłatnego bagażu podręcznego i dostosowanie go do limitów, na które zgodzą się inne duże linie lotnicze.

Szef linii lotniczych Ryanair powiedział, że trwają wspólne prace w ramach grupy A4E, która zrzesza największych przewoźników.

Mężczyzna podkreślił, że że obecnie nie ustalono jeszcze nowych wymiarów oraz dat wprowadzenia rozwiązań. Nieoficjalne doniesienia mówią, że wymiary bagażu podstawowego w taryfie podstawowej miałby zwiększyć się o 2 cm.

Najpewniej po prostu dostosujemy się do wymiarów, które wspólnie ustalimy z innymi liniami – zakomunikował O’Leary.

Mężczyzna powiedział również, że nie ma też mowy o powrocie do 2 bezpłatnych bagaży podręcznych, bo zwyczajnie nie byłyby w stanie zmieścić się w samolotach.

Zdjęcie Ryanair chce zwiększyć wymiary bezpłatnego bagażu! Na pokład wniesiemy większą torbę podręczą? #1

30 nowych tras na lato 2024

Ryanar poinformował, że uruchamia rekordowy rozkład lotów S24 w Polsce. Przewoźnik ogłosił, że w jego rozkładzie lotów pojawi się 30 nowych tras z Polski na lato 2024. Łącznie w ofercie znajdzie się 300 połączeń.

Prezes Ryanaira Michael O'Leary poinformował, że będzie można polecieć między innymi do:

 • Chanii,

 • na Korfu,

 • na Maltę,

 • Alicante,

 • Palma,

 • Pafos,

 • Zadar,

 • Faro.

Linie lotnicze oferują także popularne miejsca docelowe na krótkie wypady, takie jak Budapeszt, Bruksela, Eindhoven, Londyn, Madryt czy Rzym.

 „Spodziewamy się, że ruch w Polsce w 2024 r. wzrośnie o 10 proc., osiągając ponad 18 mln pasażerów – zakomunikował Michael O'Leary.

O liniach lotniczych Ryanair

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, które należą do największych tanich przewoźników w Europie. Zostały założone w 1984 roku i od tego czasu zrewolucjonizowały rynek lotniczy, oferując tanie bilety i ograniczając maksymalnie dodatkowe koszty, co pozwoliło wielu osobom na korzystanie z usług lotniczych, które wcześniej były poza ich zasięgiem finansowym. Ryanair słynie z prostej polityki cenowej, szerokiej sieci połączeń oraz z ograniczenia standardowych usług na pokładzie w celu zminimalizowania opłat dla pasażerów.

W Polsce Ryanair obsługuje wiele lotnisk, oferując połączenia krajowe i międzynarodowe. Główne lotniska w Polsce, z których operuje Ryanair, to:

 1. Warszawa-Modlin (WMI) – lotnisko położone około 40 km na północ od centrum Warszawy, głównie obsługujące lanie loty.

 2. Kraków (KRK) – drugie co do wielkości lotnisko w Polsce, położone w Balicach, obsługuje szeroki zakres połączeń Ryanaira do wielu miast w Europie.

 3. Gdańsk (GDN) – Lotnisko Lecha Wałęsy w Gdańsku obsługuje loty Ryanaira do wielu europejskich destynacji.

 4. Wrocław (WRO) – Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika oferuje połączenia z wieloma miastami Europy.

 5. Poznań (POZ) – Lotnisko Ławica w Poznaniu jest kolejnym ważnym punktem na mapie połączeń Ryanaira.

 6. Katowice (KTW) – Lotnisko Katowice w Pyrzowicach również obsługuje loty tego przewoźnika, łącząc Śląsk z wieloma miastami w Europie.

Kluczowe Punkty
 • Ryanair planuje zmienić wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego. Aktualne wymiary to 40 cm x 20 cm x 25 cm.
 • Zmiana ma na celu ustandaryzowanie wymiarów bagażu podręcznego pomiędzy różnymi liniami lotniczymi.
 • Nieoficjalne informacje sugerują, że nowe wymiary mogą być większe o 2 cm.
 • Ryanair nie planuje powrotu do polityki 2 bezpłatnych toreb podręcznych.
 • Przewoźnik uruchamia 30 nowych tras z Polski na lato 2024, zwiększając liczbę połączeń do 300.
 • Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, znane z prostej polityki cenowej, szerokiej sieci połączeń i zminimalizowania standardowych usług na pokładzie.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną