Na Polski rynek sprzedażowy wkracza malezyjska sieć. Pierwsza placówka ma zostać otwarta jeszcze w 2024 roku.
Do Polski wkracza Mr. DIY
Sprawę przybliżył portal wiadomoscihandlowe.pl .
Mowa o malezyjskiej sieci Mr. DIY. Sieć sklepów oferuje klientom narzędzia i akcesoria. Oferta produktowa bazuje na kategorii „Dom i ogród”.
Klienci mogą kupować produkty z działu:
- Gospodarstwa domowego,
- Narzędzi,
- Artykułów papierniczych,
- Biżuterii,
- Kosmetyków,
- Zabawek,
- Akcesoriów komputerowych i mobilnych,
- Wyposażenia wnętrz,
- Artykułów sportowych.
Sieć oferuje wiele produktów spod własnej marki w atrakcyjnych cenach.
Marka podpisuje się hasłem "Zawsze Niskie Ceny" (Always Low Prices).
Warto wspomnieć, że prowadzona jest także sprzedaż online. Mr. DIY uruchomił także platformę e-commerce w 2017 roku.
Portal zakomunikował, że rozwojem malezyjskiej sieci w Polsce zajmie się Magdalena Nazarewicz – dyrektorka ds. rozwoju biznesu na w polskim oddziale Mr. DIY.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsza placówka sieci ma powstać w Polsce jeszcze w 2024 roku.
O sieci Mr. DIY
Sieć została założona w 2005 roku. Pierwszy sklep został otwarty przy Jalan Tuanku Abdul Rahman. Założycielami sieci są bracia - Tan Yu Yeha i Tan Yu Weia.
Mr. DIY prowadzi ponad 1000 sklepów w całej Malezji, z których każdy ma średnio około 10 000 stóp kwadratowych, i oferuje szeroki asortyment około 20 000 produktów.
Sieć dysponuje łącznie ponad 3,4 tysiącami sklepów.
Mr. DIY otrzymał liczne wyróżnienia w ostatnich latach, w tym został nazwany jedną z najlepiej zarządzanych firm w Malezji przez Deloitte w latach 2021 i 2022. Firma również zdobyła kilka nagród na Alpha SEA 11th Institutional Investor Corporate Awards 2021 i została wyróżniona w ankiecie ASIAMONEY „Asia’s Outstanding Companies Poll 2022” za wyniki finansowe, doskonałość zespołu zarządzającego, relacje z inwestorami i inicjatywy CSR. Dodatkowo, Mr. DIY otrzymał swoją pierwszą nagrodę związaną z ESG na The Edge ESG Awards 2022.
Firma zaangażowała się również w różne działania CSR, szczególnie podczas wybuchu COVID-19, rozdając sprzęt ochrony osobistej i maski. Wspierała przyczyny środowiskowe, takie jak czyszczenie Sungai Kedondong i udział w największym w Malezji projekcie sadzenia drzew Gutta Percha. Inne inicjatywy obejmują dystrybucję darmowych zestawów testowych do lokalnych uniwersytetów oraz różne programy pomocy na rzecz wspierania społeczności i studentów.