Zaskakujące zmiany TVP w "Sprawie dla reportera"! Co czeka Elżbietę Jaworowicz?

Martyna P.
Newsy
12.01.2024 10:28
Zaskakujące zmiany TVP w "Sprawie dla reportera"! Co czeka Elżbietę Jaworowicz? źródło okładki: Autorstwa Cezary Piwowarski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?

W ostatnim czasie w TVP zaszło wiele zmian. Niektóre programy zniknęły z anteny, inne przeszły metamorfozę. Widzowie zastanawiają się co z kultowym programem Elżbiety Jaworowicz. W kwestii programu „Sprawa dla Reportera” decyzja już zapadła.

 

Co dalej z programem "Sprawa dla reportera"? 

W ostatnim czasie pojawiły się dyskusje na temat przyszłości "Sprawy dla reportera" w kontekście zmian w TVP. Spekulowano o możliwości zakończenia emisji programu lub zmianie jego formatu oraz prowadzącej.

Do sprawy odniósł się portal „Plotek”. Serwis podaje informacje, ze decyzja w sprawie programu Elżbiety Jaworowicz już zapadła. Okazuje się, że fani tego formatu nie mają się czego obawiać. Program nadal będzie emitowany, jednak w nieco zmienionej formie. Informator portalu zdradza, że w odcinkach będzie pojawiać się więcej ekspertów, aby powrócić do poważnej publicystyki. Redakcja będzie zwracać większą uwagę na dobór gości. Redakcja ma zrezygnować z występów muzycznych czy innych lżejszych elementów. W nowym formacie nie zobaczymy już raczej osób z showbiznesu. Elżbieta Jaworowicz ma pozostać na stanowisku prowadzącej.

 

 

Elżbieta Jaworowicz i „Sprawa dla Reportera”

Elżbieta Jaworowicz to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, najbardziej rozpoznawalna z prowadzenia programu "Sprawa dla reportera" w TVP, który emitowany jest od 1983 roku.  Przez lata stał się jednym z flagowych formatów Telewizji Polskiej. Jaworowicz, będąca jego pomysłodawczynią, początkowo pełniła funkcję wydawcy i reportażystki, a później również stała się jego prowadzącą.

Jaworowicz została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi w 1999 roku. W swojej karierze otrzymała również wiele nagród, w tym Telekamerę w kategorii Dziennikarz publicystyczny 25-lecia w 2022 roku, a także inne wyróżnienia w kategorii publicystyki. Jej kariera była jednak również obiektem kontrowersji, w tym zarzutów o nierzetelność dziennikarską w niektórych przypadkach.

 

Zdjęcie Zaskakujące zmiany TVP w "Sprawie dla reportera"! Co czeka Elżbietę Jaworowicz? #1
źródło: Autorstwa Cezary Piwowarski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=112668205

Zmiany w TVP Info 

Widzowie TVP Info mogą obecnie oglądać program “19:30” (w miejsce starych “Wiadomości”), następnie pojawia się rozmowa.

Oba programy poprowadzi nowa prowadząca - Joanna Dunikowska-Paź. 

Po rozmowie na antenie ukazuje się program “Minęła 20”. Jego prowadzącym jest Jarosław Kulczycki.

Z ramówki TVP Info mają zniknąć propagandowe programy. Mowa między innymi o programach “W tyle wizji” oraz “W tyle wizji extra”. 

Nie zobaczymy także programów “#Jedziemy” i “#Jedziemy dalej”. Z sobotniego pasma usunięty zostanie ponadto program „Salon dziennikarski”, prowadzony zwykle przez Michała lub Jacka Karnowskiego z „Sieci”, oraz infotainmentowy cykl „W kontrze” (jego prowadzącymi były ostatnio Anna Popek i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska), emitowany od piątku do niedzieli.

 

 

 

 

Kluczowe Punkty
  • W TVP zaszło wiele zmian, niektóre programy zniknęły z anteny, inne przeszły metamorfozę.
  • Program „Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz nadal będzie emitowany, ale w nieco zmienionej formie.
  • Redakcja programu zwróci większą uwagę na dobór gości i zrezygnuje z występów muzycznych czy innych lżejszych elementów.
  • Elżbieta Jaworowicz, prowadząca program, ma pozostać na stanowisku.
  • Program „Sprawa dla Reportera” jest emitowany od 1983 roku i stał się jednym z flagowych formatów Telewizji Polskiej.
  • Z ramówki TVP Info znikną propagandowe programy, w tym „W tyle wizji”, „W tyle wizji extra”, „#Jedziemy”, „#Jedziemy dalej” i „Salon dziennikarski”.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną