Skorzystałeś już z dotacji? Teraz czas na BONUS od "Mój Prąd"

Martyna
Dofinansowania
23.10.2023 18:35
Skorzystałeś już z dotacji? Teraz czas na BONUS od "Mój Prąd"

Inicjatywa "Mój Prąd" to jeden z najpopularniejszych programów rządowych wspierających inwestycje w fotowoltaikę. Od teraz, dzięki znacznemu wzmocnieniu budżetu i wprowadzeniu nowych regulacji, program staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. W jaki sposób zmiany te wpłyną na właścicieli instalacji fotowoltaicznych?

Szczegóły programu

Najważniejszą zmianą w piątej edycji programu "Mój Prąd" jest znaczący wzrost budżetu. Rząd zdecydował się wzmocnić program dodatkowymi 450 milionami złotych. Dzięki temu program ma szansę dotrwać do planowanego zakończenia w grudniu 2023 roku. Program "Mój Prąd" cieszy się ogromnym zainteresowaniem i często w poprzednich edycjach budżet był wyczerpywany przed planowanym zakończeniem przyznawania dofinansowania.

Kolejną ważną zmianą jest poszerzenie grupy osób uprawnionych do ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach programu "Mój Prąd". Dotychczas osoby, które korzystały już z dofinansowań na mikroinstalacje fotowoltaiczne z innych programów, były wykluczone z możliwości składania wniosków o dodatkowe dopłaty. Teraz ta zasada uległa zmianie.

Kto może skorzystać z dodatkowego wsparcia?

Od teraz właściciele mikroinstalacji fotowoltaicznych, którzy zgłosili swoje instalacje do przyłączenia po 1 kwietnia 2022 roku, a także ci, którzy zgłosili się do 31 marca 2022 roku, ale zmienili już system rozliczania, mogą ubiegać się o dofinansowanie na urządzenia dodatkowe. Wśród urządzeń dodatkowych kwalifikują się:

  • magazyny energii lub ciepła
  • pompy ciepła
  • systemy EMS/HEMS
  • kolektory słoneczne

Podstawowym warunkiem jest rozliczanie się w systemie net-billing. Ważne jest także, że od 20 października obowiązuje nowy wniosek dotyczący dofinansowania w ramach programu "Mój Prąd," który uwzględnia te zmiany. Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem platformy Generator Wniosków o Dofinansowanie. Dalsza komunikacja z NFOŚiGW odbywa się drogą mailową.

Program "Mój Prąd" nadal pozostaje doskonałą okazją dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych do pozyskania dodatkowego wsparcia finansowego. Dzięki nowym regulacjom i rozszerzonemu budżetowi, program staje się jeszcze bardziej atrakcyjny i dostępny dla większej liczby beneficjentów. Jeśli jesteś posiadaczem mikroinstalacji fotowoltaicznej, warto rozważyć skorzystanie z tej inicjatywy.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną