Elegancki salon kąpielowy. Jak go zaprojektować?

Sponsorowany
Styl życia
01.08.2023 12:24
Elegancki salon kąpielowy. Jak go zaprojektować?

Duża, przestronna łazienka daje możliwość stworzenia eleganckiego salonu kąpielowego. Domownicy mogą zrelaksować się w nim po ciężkim dniu oraz zadbać o urodę na co dzień bez konieczności udawania się do kosmetyczki lub SPA. Aranżacja salonu kąpielowego jest nieco trudniejsza niż zwykłej łazienki, dlatego sprawdź, co powinno się w nim znaleźć. Dzięki praktycznym wskazówkom stworzyć funkcjonalne i eleganckie wnętrze, w którym zapomnisz o stresie.

Elegancka toaletka do salonu kąpielowego

W salonie kąpielowym konieczne jest stworzenie wygodnego miejsca do pielęgnacji ciała i twarzy. Toaletki sprawdzają się pod tym względem znakomicie. Umożliwiają uporządkowanie kosmetyków w szufladach i pojemnikach, a duże lustro z oświetleniem uwidacznia wszelkie niedoskonałości skóry, które należy usunąć lub ukryć pod makijażem. Dodatkowo obok toaletki powinno znaleźć się wygodne siedzisko, które ułatwia rozczesywanie włosów po kąpieli, nakładanie kremów nawilżających na twarz lub wykonanie makijażu przed wyjściem na imprezę.

Duża umywalka na marmurowym blacie

Salon kąpielowy jest przestronny, dlatego jest w nim wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie dużej umywalki. Umywalka w kształcie miski ustawiona na kamiennym blacie to najlepszy wybór. Takie połączenie cechuje się wyjątkową elegancją i ułatwia dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Duża umywalka sprawia, że zmywanie maseczek, golenie lub inne zabiegi pielęgnacyjne zajmują mniej czasu. Dodatkowo do umywalek tego typu pasują eleganckie mydelniczki tradycyjne i automatyczne w stylu glamour. Dzięki nim aranżacja wnętrza nabiera blichtru i luksusowego charakteru. Mydelniczki zapobiegają również brudzeniu kamiennego blatu i pojawianiu się nieestetycznych zacieków z mydła.

Zdjęcie Elegancki salon kąpielowy. Jak go zaprojektować? #1

Komfortowa wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to obowiązkowy element wyposażenia salonu kąpielowego. Dzięki niej można przygotować relaksującą kąpiel z bąbelkami, które złagodzą bóle mięśni i pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Hydromasaż jest bezpieczny dla dzieci i dorosłych, a także dla każdego typu skóry. Z wanny tego typu można korzystać bez uruchamiania hydromasażu, również w trakcie kąpieli pielęgnacyjnych z dodatkiem soli, olejków i płynów o odżywczych i regenerujących właściwościach. Duża wanna przydaje się też do długich, gorących kąpieli z dobrą książką w dłoni lub z kieliszkiem ulubionego wina.

Miejsce na pachnące świece

Oświetlenie w salonie kąpielowym nie powinno ograniczać się do lamp wiszących i kinkietów. Równie ważne są w nim świece, które po zapaleniu tworzą bajkową, relaksującą scenerię pełną migających płomyków. W pomieszczeniu warto przygotować półki, na których świece będą zabezpieczone przed upadkiem na podłogę lub zalaniem wodą. Warto pomyśleć o wyborze świec zapachowych z naturalnymi olejkami eterycznymi, które pozytywnie wpływają na samopoczucie emocjonalne.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną