Wiele osób już dobrze zna rządową aplikację mObywatel. W ostatnim czasie pojawiła się kolejna, której autorem jest Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. Co oferuje użytkownikom?
Wakacje z zabytkami – nadchodzi nowa aplikacja
Chodzi o aplikację o nazwie MonumentApp.
W komunikacie Ministerstwa Sportu i Turystyki można przeczytać, że dzięki aplikacji każdy turysta znajdzie atrakcje turystyczne dotyczące zabytków i zaplanuje zwiedzanie.
W aplikacji znajdziemy informacje na temat zabytków znajdujących się na terenie Polski.
Aplikacja MonumentApp nie tylko dostarczy informacji o konkretnych zabytkach, ale będzie także pełnić funkcję społecznościową. Da możliwość dzielenia się opiniami, zdjęciami i wskazówkami.
Turyści będą także mogli skorzystać z gotowych tras wycieczek, które będą podzielone tematycznie.
Nowe rozwiązanie pozwoli także na poznanie szczegółowych informacji o danym zabytku (czas, w którym można go odwiedzić, cenę biletu).
Uruchomiony zostanie portal „Spotkania z zabytkami”
Na portalu „spotkaniazzabytkami.pl” zgłębimy wiedzę na temat danego miejsca. Na stronie portalu znajdziemy również treści z badaniami naukowymi oraz informacje o lokalnych wydarzeniach. Na stronie umieszczonych będzie wiele zdjęć zabytków.
Na stronie gov.pl czytamy, że odbiorcy zainteresowani większą ilością informacji i refleksjami cenionych autorów będą mogli sięgnąć do zasobów tej witryny.
Ofertę uzupełni kwartalnik
Oferta ma zostać uzupełniona przez kwartalnik „Spotkania z zabytkami”. Proponuje on przekrojowe materiały na temat kultury i historii.
Pełnomocnik Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki zakomunikował, że aplikacja, portal i kwartalnik mają wspólnie stanowić źródło inspiracji dla turystów i pasjonatów zabytków i historii.
„Ma umożliwić im poznanie Polski w dostępny sposób. To funkcjonalne kompendium wiedzy podane w innowacyjny sposób” – dodał Sekretarz stany w resorcie Sportu.
Ponadto wspomniano, że dostęp do źródeł będzie możliwy zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu. Dzięki temu pozwoli na lepsze zaplanowanie czasu.
„Jednoczesne wprowadzenie opowieści o zabytkach w druku, internecie i bezpłatnej aplikacji pozwoli dotrzeć do wszystkich grup odbiorców. Od tych najbardziej zainteresowanych po tych, którzy informacji o zabytkach szukają incydentalnie, przy okazji wyjazdów turystycznych. Portal, aplikacja i magazyn uzupełniają się, oferując każdemu informacje o takim stopniu szczegółowości, jakiego potrzebuje. Można z nich korzystać zarówno w domu, jak i podczas podróży. Na komputerze i w telefonie” – czytamy w komunikacie na rządowej stronie.
Więcej o tym projekcie przeczytasz TUTAJ.