Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac! Zaprosił do niego mieszkańców na.... piknik!

Ewelina
Newsy
01.05.2023 9:55
Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac! Zaprosił do niego mieszkańców na.... piknik!

Maciej Musiałowski, znany i ceniony polski aktor, zdecydował się na zakup zabytkowego pałacu w Domanicach (Dolny Śląsk). Aktor postanowił poznać lokalną społeczności i zaprosił mieszkańców na piknik. 

Co za gest godny podziwu!

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z mieszkańców aktor skontaktował się z kołem gospodyń wiejskich, z prośbą o pomoc w organizacji tego spotkania.

Młody aktor zorganizował piknik dla mieszkańców, żeby ich lepiej poznać. 

Piknik odbył w niedzielę, 30 kwietnia. Na miejscu przygotowane zostały uroczyste stoły, na których królowały lokalne specjały.

Było ognisko, kiełbaska, ogórki kiszone. Nie zabrakło również osoby samego aktora, który witał licznie przybywających gości. 

To wspaniałe, że zechciał poświęcić swój czas i uwagę dla społeczności, która go otacza. Jesteśmy mile zaskoczeni, że chce nas poznać. Pałac jest piękny a Pan Maciek bardzo sympatyczny - relacjonuje jedna z uczestniczek spotkania. 

Zaś na Instagramie aktora możemy przeczytać oświadczenie:

Zdjęcie Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac! Zaprosił do niego mieszkańców na.... piknik! #1
https://www.instagram.com/stories/musialowskimaciej/3097571558767746951/

Otrzymaliśmy kilka zdjęć z imprezy:

Zdjęcie Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac! Zaprosił do niego mieszkańców na.... piknik! #2 Zdjęcie Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac! Zaprosił do niego mieszkańców na.... piknik! #3

Kilka informacji o pałacu

Pałac powstał  XVIII wieku na miejscu wcześniejszej siedziby rycerskiej przeprowadzono przebudowę, w wyniku której powstał pałac. W kolejnych latach dokonano kilku kolejnych zmian, m.in. nadając mu cechy renesansowe oraz dodając barokowe krużganki. W 1777 roku dobudowano wieżę, a w XIX wieku przeprowadzono kolejną przebudowę, nadając mu formę neoklasycystyczną oraz wstawiając nowy portal w 1821 roku. Po II wojnie światowej pałac został przejęty przez państwowy Dom Związku Artystów Scen Polskich.

Gdzie znajduje się pałac?

Domanice to niewielka wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, niedaleko granicy z województwem opolskim. Miejscowość ta liczy około 700 mieszkańców i jest częścią gminy Kąty Wrocławskie.

W Domanicach znajduje się kilka ciekawych zabytków, m.in. kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca, który pochodzi z XVIII wieku i wyróżnia się swoim barokowym stylem architektonicznym.

W okolicach Domanic znajdują się również malownicze krajobrazy, które przyciągają amatorów turystyki pieszej i rowerowej. W pobliżu wsi płynie rzeka Bystrzyca, która stanowi doskonałe miejsce do wędkowania i kajakarstwa.

Piękny gest i obietnica rozwoju

To właśnie takie gesty, jakie zrobił Maciej Musiałowski, sprawiają, że ludzie chętnie powracają do takich miejsc i wspominają je z uśmiechem na twarzy. Jesteśmy pewni, że mieszkańcy Domanic z pewnością docenią takie działanie i pozostaną zadowoleni z inicjatywy aktora.

Jesteśmy ciekawi jak potoczą się losy Pałacu. Nie jest tajemnicą, że wymaga on remontu. Osobiście cieszymy się, że Pan Maciej zawitał w te rejony i życzymy wszystkiego dobrego. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną