Fundacja Martyny Wojciechowskiej zgłoszona na policję! Dziennikarka odpowiada

Agnieszka
Newsy
11.04.2023 10:19
Fundacja Martyny Wojciechowskiej zgłoszona na policję! Dziennikarka odpowiada

Fundacja Unaweza, założona przez Martynę Wojciechowską, została zgłoszona na policję. Rzecznik Praw Dziecka Maciej Pawlak zawiadomił policję, a także Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Martyna Wojciechowska szybko zareagowała i stwierdziła, że zarzuty są bezpodstawne i opierają się na kłamstwach.

Co Rzecznik Praw Dziecka zarzuca fundacji Unaweza?

Maciej Pawlak zarzuca fundacji, że rozpoczęła współpracę z TikTokiem przy projekcie "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". 

W piśmie do ministra Czarnka twierdzi, że korzystanie z tej aplikacji jest niebezpieczne i "ma zatrważająco duży wpływ na zachowanie młodych, którzy zaczęli postrzegać rzeczywistość przez pryzmat bezwartościowych, a nawet groźnych narracji narzucanych przez tę aplikację".

Co więcej, Rzecznik Praw Dziecka zarzuca fundacji, że ta nie założyła konta w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Jego zdaniem była do tego zobowiązana przepisami prawa. 

Fundacja Unaweza i Martyna Wojciechowska mają odmienne zdanie na ten temat.

Martyna Wojciechowska odpowiada na zarzuty Rzecznika Praw Dziecka

W swoim wpisie na Instagramie Martyna Wojciechowska nie zgadza się z przedstawionymi zarzutami i twierdzi, że jest w nich wiele przekłamań. 

Uważa, że jest to próba odwrócenia uwagi od prawdziwego problemu, czyli zdrowia psychicznego dzieci w Polsce.

Nie zgadzam się na odwracanie uwagi od PRAWDZIWEGO PROBLEMU, czyli zdrowia psychicznego naszych dzieci! I wyników badań, które właśnie skończyliśmy, a które są WSTRZĄSAJĄCE!

Pełen raport przestawimy 17 KWIETNIA, będzie ogólnodostępny na stronie WWW.MLODEGLOWY.PL - zaczęła Martyna Wojciechowska.

Podróżniczka dodała, że podejmuje kroki prawne, gdyż postępowanie Rzecznika Praw Dziecka narusza dobre imię jej fundacji. 

Nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w publikacji Rzecznika to próba ZDYSKREDYTOWANIA kampanii edukacyjnej „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. To także naruszenie dobrego imienia organizacji i fundacji, w tym mojej Fundacji UNAWEZA oraz szeregu ekspertów zaangażowanych w ten projekt.

Stwierdziła też, że Rzecznik nie podjął żadnych kroków w ważnych sprawach, takich jak nagonka na syna posłanki i jego późniejsza śmierć samobójcza.

Rzecznik Praw Dziecka nie zajmuje stanowiska w wielu ważnych sprawach, milczał gdy po pozbawionej etyki nagonce medialnej niepełnoletnia ofiara pedofilii popełniła samobójstwo.

To rzecznik, który twierdzi, że edukatorzy seksualni mogą podawać dzieciom środki „na zmianę płci”. - dodała.

Projekt MŁODE GŁOWY powstał w obliczu braku wystarczających rozwiązań w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce! Tylko w ubiegłym roku ponad 2.000 nastolatków próbowało popełnić samobójstwo, a 150 tych prób zakończyło się śmiercią.

To jest REALNY PROBLEM, który powinien być priorytetem dla Rzecznika.

Doniesienie Rzecznika Praw Dziecka zawiera szereg NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI. Nikt z reprezentantów tej instytucji nie zwrócił się do Fundacji UNAWEZA z jakimikolwiek pytaniami, dotyczącymi szczegółów badania i projektu MŁODE GŁOWY oraz roli TikToka.

Wydaliśmy szczegółowe oświadczenie w odpowiedzi na bezzasadne oskarżenia. Zachęcam do przeczytania na stronie unaweza.org

Zaznaczę:

  1. Inicjatorem projektu MŁODE GŁOWY jest Fundacja UNAWEZA, badania są W PEŁNI ANONIMOWE i nikt nie gromadzi danych dzieci. Wykonawcą i JEDYNYM PODMIOTEM z dostępem do danych jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg.
  2. TikTok jest partnerem akcji tylko i wyłącznie w zakresie WSPARCIA KOMUNIKACYJNEGO. Nie ma dostępu ani możliwości zbierania danych uczniów w ramach projektu, nie ma dostępu do indywidualnych odpowiedzi.

Na tej platformie spędzają czas młodzi ludzie, rodzice i nauczyciele. Chcemy do nich dotrzeć! - wyjaśniła Martyna Wojciechowska.