Jeden z najpopularniejszych zabiegów w ostatnim czasie. Na czym polega laminacja brwi?

Patrycja

Uroda

25.02.2022 13:34

Jeden z najpopularniejszych zabiegów w ostatnim czasie. Na czym polega laminacja brwi?

Laminowanie brwi to jeden z najpopularniejszych zabiegów urodowych w ostatnim czasie. Dowiedz się, jak długo utrzymuje się ten zabieg i czy warto się na niego zdecydować.

Zdjęcie Laminacja brwi- na czym polega ten zabieg? #1

Jeden z najpopularniejszych zabiegów

W ostatnim czasie odchodzi się od cienkich i precyzyjnie wydepilowanych niteczek na rzecz naturalnych i gęstych brwi. Z tego powodu zabieg laminacji brwi staje się jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów urodowych.

Na czym polega laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg, który polega na trwałej zmianie kształtu oraz kierunku wzrostu włosków za pomocą kwasu tioglikolowego.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia brwi, a następnie nakładany jest na nie kwas, który ma wpływ na wiązania dwusiarczkowe. Dzięki niemu otwierają się łuski włosów, a te stają się bardziej podatne na układanie oraz lepiej wchłaniają substancje odżywcze.Następnie na brwi nakłada się preparat zawierający keratynę i rozpoczyna proces modelowania kształtu łuku brwiowego oraz kierunku wzrostu włosków.

Czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Zabieg laminacji brwi pomaga ujarzmić niesforne i krzaczaste brwi, a cienkim i słabym, nadaje objętości. Poza tym pogrubia włoski, wzmacnia je i odbudowuje ich strukturę. W efekcie są one gęstsze i bardziej błyszczące.

Jest połączeniem intensywnej regeneracji, odżywienia, a także stylizacji. Można połączyć go z regulacją i koloryzacją, co pozwala uzyskać całkowitą metamorfozę brwi.

Zdjęcie Laminacja brwi- na czym polega ten zabieg? #2

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efektem zabiegu można się cieszyć przez około 1-1,5 miesiąca. Dzięki niemu uzyskamy upragniony kształt brwi na kilka tygodni.

Ile to kosztuje?

Koszt zabiegu w zależności od regionu Polski, wynosi 150-200 złotych. Zabieg trwa 30-60 minut, jest całkowicie bezbolesny i w 100% nieinwazyjny.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Laminacja brwi to zabieg przeznaczony do użytku profesjonalnego. Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy, czy produktów, nie powinny wykonywać go samodzielnie. Przeprowadzanie takich zabiegów w domu, bez użycia profesjonalnych i bezpiecznych produktów, może spowodować, że włoski będą połamane, przesuszone i zniszczone. W najgorszym przypadku może dojść nawet do „spalenia włosów” lub podrażnienia i poparzenia skóry.