12 przesądów Wigilijnych, które mają przynieść szczęście.

Martyna

Styl życia

23.12.2021 17:34

12 przesądów Wigilijnych, które mają przynieść szczęście.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób wyznaje zasadę „jaka Wigilia taki cały rok”. Dzień ten jest dniem o szczególnym znaczeniu, w związku z tym nie brakuje związanych z nim przesądów. Poznajcie najpopularniejsze z nich. Dzięki nim możecie zachować szczęście i dobrobyt.

 

Pieniądze. Warto uregulować wszystkie zobowiązania przed Wigilią. Ma to zapobiec pustemu portfelowi. Pamiętać należy, aby w Wigilię nie pożyczać nikomu pieniędzy i wartościowych rzeczy - ma to uchronić przed utratą majątku.

Każdemu z domowników należy podłożyć pod talerz monetę. Zabieg ten zagwarantuje stały napływ gotówki. Podczas świątecznej wieczerzy warto mieć przy sobie gotówkę, aby nie cierpieć na jej brak w nadchodzącym roku.

Ozdoby na choince. Wieszanie na choince miodowych pierników, cukierków i orzechów zawiniętych w złotko gwarantuje dobrobyt i dostatek.

Kolor złota i czerwieni. Warto uwzględnić te barwy przy dekorowaniu wigilijnego stołu. Ma to zapewnić szczęście i bogactwo.

Zdjęcie Wierzycie w przesądy Wigilijne? Oto najpopularniejsze z nich... #1

Pierwszy gość na Wigilii. Gwarancje szczęścia w nadchodzącym roku daje przekroczenie progu przez mężczyznę. Gdy do domu wejdzie jako pierwsza kobieta, może wróżyć to pecha.

Ilość gości na kolacji. Niektórzy uważają, że parzysta liczba gości przy wigilijnym stole gwarantuje szczęście. Nieparzysta liczba uczestników może zwiastować pecha. Aby zapobiec nieszczęściu, wiele rodzin zapraszało na wieczerze osobę bezdomną.

Jak Wigilia, taki cały rok. Pamiętajmy, aby nie kłócić się w tym dniu. Niczego nie naprawiać, nie szyć.

Degustacja 12 potraw – Jest to gwarancją szczęścia. Szczególnie zalecane jest jedzenie dużej ilości maku, który symbolizuje dostatek. Dania z dodatkiem białej fasoli są natomiast gwarancją spokoju w finansach.

Zdjęcie Wierzycie w przesądy Wigilijne? Oto najpopularniejsze z nich... #2

Zdrowie. Zadbajmy, aby nie rozchorować się na Święta, gdyż choroba może nam towarzyszyć przez cały rok. Błahe kichnięcie sugeruje natomiast pomyślność.

Czosnek, jabłka, orzechy. Tradycja głosi, że jeśli w Wigilię natrzesz sobie zęby czosnkiem, nie będą Cię bolały przez cały rok. Dodatkowo zjedzenie jabłka zapobiegnie bólowi gardła, zaś orzechów – bólowi głowy. 

Opłatek. Mówi się, że gdy na ziemię spadnie opłatek, zwiastuje to zdradę w małżeństwie.

 

Wierzycie w przesądy? Stosujecie się do zaleceń?

Zdjęcie Wierzycie w przesądy Wigilijne? Oto najpopularniejsze z nich... #3