Zakaz śmiechu, płaczu i picia alkoholu. Brutalny reżim w Korei Północnej.

Patrycja
Newsy
22.12.2021 23:30
Zakaz śmiechu, płaczu i picia alkoholu. Brutalny reżim w Korei Północnej.

Korea Północna uczciła 10. rocznicę śmierci byłego przywódcy Kim Dzong Ila, który rządził krajem przez 17 lat, w nietypowy sposób. Poza uroczystościami żałobnymi, wprowadzono zakaz śmiechu, płaczu i picia alkoholu.

Nietypowe obchody rocznicy śmierci byłego przywódcy Korei Północnej

Były przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il rządził krajem przez 17 lat. Od 1994 roku do 2011 roku, gdy zmarł przekazując władzę swojemu synowi.

W 10. rocznicę jego śmierci zorganizowano nabożeństwo żałobne z udziałem jego syna Kim Dzong Una oraz tysięcy obywateli. Uroczystości odbyły się w Pałacu Słońca Kumsusan, mauzoleum Kim Dzong Ila i jego ojca Kim Il Sunga. Choć okres żałoby Kim Dzong Ila trwa zwykle 10 dni, w tym roku będzie trwał aż 11, aby uczcić dziesiątą rocznicę jego śmierci. To nie wszystko! Poza ceremonią, wprowadzono także zakaz śmiechu, płaczu i picia alkoholu dla wszystkich mieszkańców kraju.

Zakaz śmiechu, płaczu i picia alkoholu

Zgodnie z zakazem, przez 11 dni Koreańczycy z Północy nie mogą się śmiać ani pić alkoholu. O tym nietypowym prawie poinformował radio Wolna Azja (RFA) jeden z mieszkańców Korei Północnej: „w okresie żałoby nie wolno nam pić alkoholu, śmiać się ani angażować w zajęcia rekreacyjne.”

Mieszkaniec Korei Północnej opowiedział podczas audycji: „Nawet jeśli członek twojej rodziny umrze w okresie żałoby, nie wolno ci głośno płakać, a ciało musi zostać wyniesione po jej zakończeniu. Ludzie nie mogą nawet obchodzić własnych urodzin, jeśli przypadają one w okresie żałoby.”

Dodaje, że gdy w przeszłości podczas uroczystych obchodów rocznic, ktoś był przyłapany na łamaniu zakazów, był aresztowany i traktowany jako ideologiczny przestępca. Taką osobę pojmowano i wywożono w nieznane…

Brutalny reżim w Korei Północnej

trzy pokolenia rodziny Kimów, rządzą krajem od 1948 roku. Założycielem kraju był Kim Il Sung, po nim Kim Dzong Il rządził krajem przez 17 lat, za pomocą brutalnej i represyjnej dyktatury. Po jego śmierci władzę przejął Kim Dzong Un, który stoi na czele państwa.

Korea Północna pod rządami dyktatorów prowadzi programy zbrojeniowe, posiada pociski dalekiego zasięgu i broń jądrową. Przy tym państwowa gospodarka jest źle zarządzana, występują w niej niedobory żywności, a granice kraju od przeszło roku pozostają zamknięte, z powodu koronawirusa. Życie mieszkańców Korei nie jest łatwe, szczególnie w brutalnym reżimie władzy absolutnej.